Domů Drahé kameny Dioptaz je léčivý a krásný

Dioptaz je léčivý a krásný

3119
0
Sdílejte
Rate this post

dioptazDioptas je jeden z mála měďnatých minerálů, který je průhledný. Je téměř nerozeznatelný od smaragdů. Je velmi přitažlivým a žádaným kamenem. Název si nese z řeckého diopreia, tedy průhledný. Naleziště v ČR nejsou známa, v zahraničí jej můžeme nalézt v Zaire, namibii, Kongu, Kazachstánu, USA či Chile. V astrologii přináleží znamení Vah. Čakry srdce, čela a všude, kde je zapotřebí přímé pomoci.

Dioptaz a jeho léčebné využití

K čemu je dioptaz vhodný? Potlačuje bolesti a migrény, snižuje únavu, detoxikuje, potlačuje žaludeční nevolnost, regeneruje játra. Účinně odstraňuje stres a různé závislosti. Snižuje krevní tlak a léčí kardiovaskulární onemocnění. Prevence infarktu. Dioptaz upravuje nesoulad projevující se na buněčné úrovni, aktivuje buňky a brzlík. Přináší úlevu při Méniěrově chorobě, snižuje vysoký krevní tlak a pomáhá potlačit bolesti i migrény. Preventivně účinkuje proti srdečnímu infarktu a léčí také kardiovaskulární potíže. Snižuje únavu a pomáhá překonávat šok. Zbavuje tělo jedů, potlačuje žaludeční nevolnost a napomáhá regeneraci jater. Zvláště účinný je při překonávání různých závislostí a stresů. Proti bolestem hlavy a dalších částí těla ho lze použít v podobě elixíru.

banner-colored-stones-600x315.png

Dioptaz v duševním životě

V duševním životě působí dioptaz jako silný mentální čistič a pomocník při detoxikaci. Zprostí vás rovněž touhy ovládat druhé. Na citové úrovni může fungovat jako most směřující k emocionálnímu zotavení – zejména zásluhou dítěte ukrytého v nitru kamene. Jeho zelené paprsky proniknou hluboko do srdce, kde dokážou pohlcovat staré rány a zdánlivě zapomenuté bolesti. Dioptaz odstraňuje smutek a lítost a mimořádně dobře dokáže hojit bolesti srdce společně s útrapami provázejícími pocit opuštěnosti.

Naučí nás chápat, že bolest a problémy v mezilidských vztazích jsou odrazem vnitřního odcizení člověka sobě samému. Krystaly toto narušené spojení napravují a vnášejí lásku do života na všech úrovních. Dioptaz dokáže zacelit i citovou „černou díru“, jejíž dopad na lásku je naprosto zdrcující. Tento krystal je schopen odsunout stranou již překonané představy o tom, jakou podobu by láska měla mít, a místo nich vyvolává nové vibrace navozující pocit lásky.

Jeho umístění

Nad vyšší srdečnou čakrou. Vynikající je v podobě drahokamové esence.

Podobný je i smaragd, zkuste náušnice se smaragdy

VIDEO: Krásný dioptaz (dioptas)

Zdroj obrázku: Wikipedia.org