Domů Investice do kovů a šperků Luxusní šperk je investice

Luxusní šperk je investice

1349
0
Sdílejte
Rate this post

zlate-prFinanční a ekonomická krize, které jsme stále součástí, do výrazné míry změnila náš pohled na bezpečnost, peníze a budoucnost. Zatímco pouze před pár lety jsme si byli téměř jistí, že peníze uložené na bankovním účtu nás zajistí do budoucna, dnes si toto dovolí tvrdit jen málokdo. Už i ti nejopatrněji politici připouštějí, že o pár měsíců může být euro minulostí. Ekonomové na druhou stranu hrozí rizikem vysoké inflace, která jediná může zachránit společnou evropskou měnu.

Inflace nemusí strašit lidi, kteří žijí od výplaty k výplatě. Takový lidé se inflace nemusí bát minimálně přímo. Horší jsou však na tom movitější lidé, kteří mají část svého majetku v úsporách. Hotovost je prostě v dnešní době riziková. Proto se mnoho lidí snaží hotovost investovat do něčeho, o čem jsou přesvědčeni, že si dokáže uchránit svou hodnotu i za nejnepříznivějších okolností.

Mnozí zkušení ekonomové říkají, že jediné, co dokáže ochránit hodnotu, je zlato. V minulosti byly všechny peníze kryté zlatem, dnes jsou to pouze nekryté papíry, které fungují na základě důvěry. Zlato si uchovává hodnotu napříč historií lidské kultury. Zlato bylo ceněné v téměř každé civilizaci, která se objevila na zemi. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by tuto svou hodnotu ztratilo.

Investice do zlata

Investice do zlata může být dvojí. Motivy tohoto kroku mohou být dvojí. Při investování do zlata se můžeme snažit pouze ochránit hodnotu našeho majetku, nebo se můžeme pokusit přímo o zisk. Předpokládá se, že cena zlata bude perspektivně do budoucna stoupat. To znamená, že vydělat na zlatě se dá tak, že dnes ho koupíte a rok prodáte za vyšší cenu.

banner-colored-stones-600x315.png

Většina lidí však investuje do zlata za účelem uchování hodnoty. Papírovým penězům už důvěru jen málokdo. Investice do nemovitostí je problematické, jelikož likvidita takové investice je velmi problematická. Naproti tomu zlato má vynikající likviditu. Zlato lze prodat prakticky okamžitě a můžete si být na 100 procent jisti, že po něm bude přiměřenou poptávku. Samozřejmě, že však ani při zlatě není možné investory ochránit od poklesu ceny. O tom je však investování, bez rizika by to prostě nešlo. I v posledních měsících jsme byli svědky poměrně prudkého poklesu ceny zlata, většinou se však cena zlata dostala do původních hodnot.

Luxusní zlaté šperky jsou jedním ze způsobů, jak se svést na vlně zlaté horečky. Luxusní šperky mají dvojité podobu. Lze je použít jako dárek, použijí se i jako investice. Spotřební věci rychle ztrácejí svou hodnotu. U luxusních šperků tomu je tak jen velmi zřídka. Luxusní šperky si zachovávají uměleckou hodnotu, ale zejména hodnotu materiálů. Vždyť i proto jsou luxusní. Koupě zlatého šperku je investice do budoucnosti, takový šperk zůstane vždy hodnotou, na kterou je možné se spolehnout. Ne nadarmo byly šperky vždy součástí rodinného bohatství. Šperky se dědily, o rodinné šperky se často vedl krvavý boj. Luxusní zlaté šperky byly součástí národních a jiných pokladů. Zlato je v centru pozornosti bohatství již tisíce let. Šperky se mohou měnit, přicházet a odcházet z módy, zlato však zůstane vždy zlatem. Luxusní šperky je možné vždy přeměnit na obyčejné zlato a následně jej jako takové prodat.

VIDEO: Módní přehlídka spodního prádla, kožichů a luxusních šperků

Zdroj obrázku: SXC.hu