Domů Zajímavosti Barevné diamanty lámou na aukcích v Ženevě rekordy

Barevné diamanty lámou na aukcích v Ženevě rekordy

1923
0
Sdílejte
Rate this post

oranzovy-diamantŽeneva je oblíbeným místem aukcí u kupujících, kteří se zajímají především o drahokamy a jiné luxusní předměty. Největší vybroušený oranžový diamant, jaký se kdy prodával na aukci, vydražili za 35,5 milionu dolarů (26,43 milionu eur) ve švýcarské Ženevě. V nabídce je tam i růžový diamant s odhadovanou cenou přes 60 milionů dolarů (44,67 milionu eur). Informace dnes přinesla tisková agentura AP.

Vzácný oražový diamant

Vzácný jasnooranžový diamant ve tvaru hrušky, prodaný v úterý na dražbě aukční síně Christie ‚s, má 14,82 karátu. To znamená, že jeden karát se prodal za ohromujících 2,4 milionu dolarů (1,79 milionu eur). Taková cena za karát jakéhokoli barevného diamantu prodaného na dražbě je světovým rekordem, uvedla Christie ‚s.

banner-colored-stones-600x315.png

Rekordní cena oranžového diamantu

Mezinárodní šéf oddělení šperků v aukční síni Christie ‚s, Francois Curiel, uvedl, že rekordní cena oranžového diamantu zařadila tento klenot „mezi nejvzácnější růžové a modré diamanty, které jsou již tradičně nejvíce oceňovanými barevnými diamanty“.

Pozornost světových médií přitahuje také jedna z dnešních nabídek aukční síně Sothebyĺs, která prodává „Růžovou hvězdu“, bezvadný jasnoružový 59,60-karátový diamant.

Diamantové prsteny mohou být tím pravým dárkem

VIDEO: Oranžový diamant

VIDEO: Pohled na oranžový diamant

Zdroj obrázku: wikipedia.org