Domů Zajímavosti Šperky Louis Vuitton

Šperky Louis Vuitton

4780
0
Sdílejte
Rate this post

Louis_Vuitton_Logo.svgSpolečnost Louis Vuitton, přední světový výrobce luxusního zboží, je synonymem umění elegantního cestování již od roku 1854. Po příchodu Marca Jacobse na pozici uměleckého ředitele v roce 1997 se společnost začala navrhovat i dámskou a pánskou konfekci (ready-to-wear), boty, hodinky a šperky. Návrhy kombinují tradiční řemeslo, smysl pro eleganci a inovaci a výsledkem je komplexní životní styl Louis Vuitton. Louis Vuitton dnes provozuje vlastní síť značkových obchodů ve více než šedesáti zemích světa.

Značka je velmi známá pro svůj LV monogram, který se objevuje téměř na všech produktech firmy jako jsou luxusní kufry a kožené zboží, boty, hodinky, šperky, doplňky, sluneční brýle a zápisníky.

Reklamní kampaně LV

Společnost Louis Vuitton pečlivě vybírá celebrity, které budou značku reprezentovat, většinou vybírají slavné herečky modelky jako třeba Jennifer Lopez, Hayden Christensen a nejčastěji Angelinu Jolie pro své marketingové kampaně. Svou tradici modelek a hereček přerušili 2. srpna 2007, kdy společnost oznámila, že bývalý vůdce SSSR, Mikhail Gorbachev se objeví v jejich kampani spolu se Steffi Graf, Andre Agassi a Catherine Deneuve. Mnoho rapperů zmínilo společnost ve svých některých písních, například Kanye West a Juicy J či Rytmus.

Společnost obyčejně používá tištěné reklamy v časopisech a billboardy v kosmopolitních městech. V minulosti se společnost spoléhala na vybraný tisk, kde se objevovaly jejich reklamní kampaně (často v nich byly prestižní hvězdy jako Steffi Graf, Andre Agassi, Gisele Bündchen a Catherine Deneuve) od fotografky Annie Leibovitz.

banner-colored-stones-600x315.png

Známá kolekce Louis Vuitton Chain Attraction

Ženy vždy hrály rozhodující roli v identitě značky – byly vždy její hlavní inspirací. Značka Louis Vuitton se zaměřila na ideu stírání rozdílů mezi pohlavími a představuje unikátní estetický koncept ženy – takové, jejíž přitažlivost je poháněna její mimořádnou osobitostí – v nové kolekci šperků s názvem Chain Attraction.

Řetězy a výrazné medailonky, které jsou tradičně přisuzovány mužům jako atribut moci a symbol nadvlády, propůjčují šperkům z kolekce Chain Attraction odvážný, geometrický a magneticky přitažlivý styl. Kolekce je však určena ženám. Dramatické kontrasty barev a materiálů, opulentní medailonek…tato kolekce je důkazem toho, že žena značky Louis Vuitton oplývá odvahou, sebedůvěrou a magnetickou přitažlivostí.

L’Ame du Voyage

Pokud chceme mluvit o špercích Louis Vuitton, nemužeme opomenout první kolekci Haute Joallerie, tedy vysokého šperkovnictví, kterou LV představil minulý rok v říjnu v Paříži a nutno říci, že se jedná opravdu o skvostnou podívanou. Jak by taky, když si na to společnost Louis Vuitton přizvala jednoho z nejtalentova­nejsich designérů šperků na světě Lorenze Bäumera, který se opravdu snažil, aby byla kolekce šperků LV jedinečná, a to se mu povedlo na 200 %.

Kolekce šperků vytvořená Lorenzem Bäumerem se jmenuje L’Ame du Voyage, tedy duch cesty, je inspirovaná životem samotného designéra, neboť on sám sebe prohlašuje za obyvatele světa, jelikož už jako dítě se mu dostalo možnosti žít v několika různých zemích. A právě pobyt v těc hto zemích a cestování mu bylo největší inspirací při tvorbě kolekce Haute Joallerie L’Ame du Voyage, která je odrazem jeho vize o cestě s nádhernými a výjimečnými tvary a barvami. Lorenz Bäumer se nechal inspirovat hlavně přírodními jevy jako nebe za soumraku, mořské vlny či větrný vír, dalšími inspiracemi jsou například mušle nebo puntíky a kytky na vrstvených šatech tanečnic flamenca nebo umělecká a architektonická díla. Kolekce L’Ame du Voyage je navíc výjimečná i použitými materiály. Speciálně pro tuto kolekci a pro Louis Vuitton byl totiž vytvořen speciální tvar diamantu ve tvaru květiny a hvězdy.

VIDEO: Šperky Louis Vuitton

Zdroj obrázku: wikipedia.org