Domů Drahé kameny Fluorit – kámen géniů

Fluorit – kámen géniů

4616
0
Sdílejte
5/5 - (1 vote)

fluoritFluorit je jako jeden z mála kamenů obdařen tou nejsilnější léčivou silou. Říká se, že když Bůh rozdával kamenem barvy tak na fluorit zapomněl. Proto mu dal pak všechny barvy duhy. Fluorit se považuje za kámen géniů. Je to krystal obdařen mocnou silou na duchovní úrovni. Pomůže rozeznat, kdy se v naší duši rodí neklid a ten dokáže i zažehnat. Fluorit má název spojený s latinským slovem Fluo, které v překladu znamená K toku nebo téci a souvisí s nízkým bodem tání drahého kamene. Také je velice křehký a při neopatrném zacházení může snadno dojít k poškození kamne, což obzvlášť mrzí, pokud se jedná o oblíbený šperk s drahým kamenem.

Podporuje smysl pro zodpovědnost a tak pomáhá naplnit i smysl života každého člověka. Má velmi silný vliv i proti elektromagnetickému záření. Pokud často pracujete s počítačem, fluorit vám pomůže snížit dávky záření.

Fluorit umí i chránit

Fluorit má i ochranný faktor. Ochraňuje člověka před vyčerpáním a zároveň dodává síly pro „workoholiky“. Zahání poruchy všeho druhu. Čistí, odstraňuje a napravuje nerovnováhu našeho těla k naší duši. Napomáhá k lepší tvorbě dokonalého těla. Proto je vhodný zejména pro děti a lidi, kteří pravidelně sportují.

banner-colored-stones-600x315.png

Léčebné účinky fluoritu

Fluorit dokonale likviduje viry, všechny druhy infekci, rýmy. Účinně působí i na zuby, buňky, zpevňuje kosterní systém, a pomáhá překonávat alergie. Také pomáhá odstraňovat vrásky a pomáhá znovu objevit ztracenou sexuální rozkoš. Ochraňuje před migrénou a vyrážkami. Probouzí naši intuici a pořádá naše myšlenky do těch správných směrů.

Astronomické znamení: Vodnář, Ryby

Na žádném jiném drahém kameni nelaleznete spojení tolika barev jako ve Fluoritu. V jednom drahokamu se může snoubit několik odstínů fialové s velmi zajímavou zelenou někdy s nádchem do modra, modrou, narůžovělou, čirou až zářivě zlatou barvu. Krásně zbarvené kameny a velké množství suroviny přírodě zajišťují dostupnou cenu drahého kamene, ovšem vzhledem ke křehkosti samotného Fluoritu se za kameny ve špercích či náhrdelníky nebo náramky z Fluoritu může počítat větší cena.

Naleziště fluoritu

Nejznámější naleziště jsou v Číně a drobná v okolních státech, v Argentině, na Madagaskaru nebo v Mexiku a v každé této lokalitě se nalézá jinak barevný či strukturovaný Flourit. Každá tato barva má v esoterických vědách jiné vibrace a působí na jiné čakry. Fialová barva je barva temení čakry a využívá se při meditaci, modrý fluorit zjasňuje smysly, zelený fluorit pomohá regenerovat buňečnou strukturu a žlutý utlumuje stres klidní žaludeční problémy.

Šperky s flouritem

VIDEO: Krása fluoritu

Zdroj obrázku: SXC.hu