Domů Rady Jak vybrat vhodný šperk pro něžnější polovičku

Jak vybrat vhodný šperk pro něžnější polovičku

1373
1
Sdílejte
Rate this post

zena-sperkyJe všeobecně známo, že spojení mezi ženou a šperkem je nerozlučitelné. Každá žena se ráda ozdobí pěknými náušnicemi, řetízkem, či alespoň prstenem. Jak však vybrat pro ženu takový klenot, aby dokonale pasoval k její povaze a aby měla důvod se jím pochlubit? Krásu a osobnost každé ženy můžete podtrhnout i díky vhodně zvolenému šperku. Šperky však stejně jako oblečení podléhají módním trendům. Při výběru šperků se netřeba řídit výhradně trendem, který je právě nejmodernější, ale je třeba přizpůsobit se také osobnosti ženy, která bude šperk nosit.

Momentálně jsou v módě výraznější, masivnější šperky, jako například výrazné prsteny, velké přívěsky na řetízky či šperky se Swarovski krystaly. Oblíbené jsou Swarovski šperky s velkými barevnými krystaly, ale také náušnice, prsteny, zda přívěsky zdobené drobnými Swarovski krystaly.

Šperky musí sedět osobnosti ženy

Jak jsme již zmínili, šperky by měly ladit k Vaší partnerce, k její povaze a osobnosti. Jako pomůcka při nákupu dárku v podobě klenotu Vám mohou posloužit šperky, které běžně Vaše polovička nosí. Díky nim budete vědět, zda upřednostňuje například menší náušnice, nebo naopak velké kruhy, či visací náušnice. Podobně se můžete inspirovat i při výběru prstenu – kamínkový, hladký, masivnější, či jemnější.

banner-colored-stones-600x315.png

Nepsaným pravidlem je, že pro ženu s tmavší pletí se hodí spíše světlejší šperky a naopak ženě s světlejší oblastí pletí se hodí klenoty tmavší. Ženám s kulatou tváří se hodí spíše menší, či visací náušnice, které obličej opticky prodlouží, naopak k oválném obličeji se hodí spíše větší náušnice, kruhy. Tato pravidla však nemusí být při nošení šperků striktně dodržována.

Rozdělení žen

Pro zjednodušení můžeme ženy, jako potenciálně nositelky šperků, rozdělit do 4 základních skupin:

1. romantické ženy – upřednostňují jemné šperky zdobené kamínky nebo gravírováním. Doporučujeme jednoduché řetízky s přívěskem, menší náušnice s kamínky, prsteny s jedním velkým, případně s množstvím malých kamínků. Potěšit mohou také jemné šperky se Swarovski krystaly. Vyhněte se masivním a extra moderním šperkem. Vsaďte spíše na decentní šperky.

2. sportovní ženy – na rozdíl od první skupiny upřednostňují šperky, které nepůsobí příliš slavnostně. Potěší je i designově složitější šperk bez kamínků a zdobení. Doporučujeme jednoduché řetízky, náramky, či menší náušnice, které nebudou překážet ani při sportu.

3. vášnivé, ohnivé ženy – mají rády sexy šperky, kterými na sebe poutají pozornost a strhnou pohled na jejich přednosti. Doporučujeme výrazné řetízky s přívěskem sahající do dekoltu, tlusté náramky, velké kruhy či visací náušnice, masivní kamenů prsteny a výrazné barevné Swarovski šperky.

4. úspěšné ženy – ředitelky, managerky – působí hlavně na pracovišti, upřednostňují elegantní, ne příliš vyzývavé šperky, doporučujeme náhrdelník s náramkem, případně Swarovski
sety.

Vyberte si ze široké nabídky naušnic

Zdroj obrázku: SXC.hu

Comments are closed.