Domů Šperky Šperky Swarovski

Šperky Swarovski

3735
5
Sdílejte
Rate this post

sperk09Šperky Swarovski byly vždy znakem módy a luxusu. Rodinná firma Swarovski má přes stoletou tradici, více než 16 000 zaměstnanců a působí ve 40 zemích světa. Vznik firmy se datuje k roku 1895 v Rakousku ve Wattens. Založil ji mladý Daniel Swarovski (nar. 1862 v Čechách). V roce 1883 vynalezl elektřinou poháněný stroj na vybrušování křišťálových kamenů (vynález byl patentován v roce 1892). Daniel Swarovski vryl do produktů své příjmení, které dnes zná celý svět.

V roce 1913 začal pod hlavičkou firmy vyrábět opticky dokonalý křišťál, jehož výroba je dodnes firemním tajemstvím. Později se zaměřil na vývoj brusných kotoučů, které se používají na výrobu křišťálu. V roce 1931 začal Swarovski vyrábět křišťálové ozdoby na šaty tzv. „Trimmings“ a rok 1937 přinesl novinku, výrobu reflexních dopravních značek. Swarovski společně s módním domem Christian Dior v roce 1956 uvedl na trh kámen Aurora Borealis, jehož duhový efekt byl dosažen zvláštní vakuovou povrchovou úpravou. Daniel Swarovski zemřel v roce 1956 ve věku 94 let. Firmu dále vedl jeho syn.

banner-colored-stones-600x315.png

Dvě řady šperků Swarovski

Tato celosvětově známá firma vyrábí dvě rozdílné řady produktů ve světě šperků. Jedním z nich je řada hotových šperků přímo z dílny Swarovski. Tyto šperky jsou označeny logem firmy, kterým je labuť a prodávají se výhradně jen v síti firemních značkových prodejen. V jiných obchodech, ať už klenotnictvích nebo specializovaných prodejnách na šperky a bižuterii, Swarovski šperk s labutí nenajdete. Hotové šperky z dílny Swarovski jsou podstatně dražší, i když kvalitou srovnatelné s výrobky s označením Swarovski CRYSTALLIZED TM, označované také jako Swarovski elements. Tato druhá originální řada je určena pro další výrobce, designérů a odběratelů, aby tak mohlo vzniknout mnoho dalších šperků od různých firem, které při jejich výrobě do nich vloží svůj nápad.

Nakupujte bižuterii Swarovski:

Swarovski Fashion Show

Zdroj obrázku: SXC.hu

5 KOMENTÁŘE

  1. Ani se nedivím, že šperky Swarovski jsou tak oblíbené. Jsou krásné, zářivé a univerzální – jak do společnosti tak na každodenní nošení. Mám doma jejich náušnice a jeden náhrdelník, a ani po 3 letech neztratily na kráse ani ň.

Comments are closed.