Domů Šperky Šperky na den i k večerní róbě

Šperky na den i k večerní róbě

1587
0
Sdílejte
Rate this post

Pokud jste milovnicí bižuterie a šperků, zřejmě i vy si až příliš často doplňujete zásoby náušnic, náramků či prstýnků. Obchody jsou totiž plné nových, neokoukaných a trendy nápadů, kterým často nevíme odolat, a tak putují přímo do našich šperkovnic.

Když však přijde na lámání chleba – v tomto případě na výběr doplňků k outfitu, i přes přeplněné zásoby může nastat problém. Tyto náušnice barevně neladí k topu, náramek zase ke kabelce, náhrdelník se zvířecím přívěskem nedoplňuje potřebnou eleganci. Jaké doplňky tedy zvolit, abyste byla docela spokojená? Přece ty nadčasové, které jdou ruku v ruce se všemi novými trendy.

D

Křišťál a jeho třpyt

Do kategorie nadčasové bižuterie – tedy té, která jen tak lehce nezestárne a je stále aktuální, jsme zařadili bižuterii s křišťály. Její design může být různorodý, ale základem zůstává broušený křišťál. Stará se o efekt, dojem i eleganci, kterou zcela nenuceně podtrhuje. Najít jej lze v náušnicích, prstenech, náramcích i náhrdelnících, které patří k výbavě každé ženské šperkovnice.

Klidně můžete namítnout, že nejlepším přítelem ženy jsou přece diamanty a ty se třpytí ještě více, zde však ruku na srdce. Kolikáté z nás si může pravé diamanty dovolit? I proto je křišťál mnohem přijatelnější možností, jak být šik a ještě i nepřijít na mizinu.

banner-colored-stones-600x315.png

Swarovského dominance

S třpytivými křišťály v bižuterii se dnes již zcela automaticky spojuje jméno Swarovski, které už ani tak není jménem jako známou značkou. Daniel Swarovski založil svůj byznys před 100 lety a za tu dobu se firma brusič křišťálů rozrostla do takových rozměrů, že Swarovského produkty lze obdivovat po celém světě. Najdete je nejen ve svých náušnicích či prstýncích, ale i na šatech známých celebrit či na lustru v Metropolitní opeře v New Yorku. Nás však zajímá momentálně zajímají hlavně doplňky, takže se podívejme na ty.

S křišťály, které znamenají přetrvávající eleganci, trend a nadčasovost, pracují desítky, určitě i stovky designérů po celém světě. Se značkou Swarovski se historicky spojuje Dior, který proslavil speciální křišťál třpytící se ve všech barvách. Při výrobě svého oblečení, doplňků či bižuterie se však na tento blyštivý zázrak obracejí i značky jako Marc Jacobs, Bvlgari, Oscar de la Renta zda náš Fero Mikloško. Ve své nejnovější kolekci bižuterie využil bílý křišťál jako jemný rokokový ornament doplněný drobnými lístečky a kvítky, které osadil do zlaté nebo stříbrné barvy kovu.

S leskem během dne i noci

Výsadou bižuterie, které dominuje křišťál, je její univerzálnost. Hodí se na večer k elegantním šatům, ale také na den k džínám a halence. Kombinování výsledného outfitu je už jen na vás, no nepochybujeme, že mezi lesklými a třpytivými kousky bižuterie najdete i ten, který se stane základem vaší šperkovnice.

Zdroj obrázku: SXC.hu