Domů Zajímavosti Co vše víme o stříbře? Víme toho dost…

Co vše víme o stříbře? Víme toho dost…

2194
0
Sdílejte
Rate this post

stribro-cenaStříbro je drahý kov bílé barvy, používaný člověkem již od starověku. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Používá se v elektrotechnice, elektronice a šperkařství. Má dobrou kujnost a dobře se odlévá. V zemské kůře se vyskytuje vzácně, kolem 0,07 – 0,1 mg/kg. V mořské vodě je jeho koncentrace přibližně 3 mikrogramy v jednom litru.

Vlastnosti stříbra

Proč investovat do stříbra?

V současné době je fyzické držení stříbra pro investiční účely nejvíce rozšířené v USA, na Středním východě a v některých asijských zemích. V Evropě jsou pak na předních místech severské státy. V ČR dosud investoři upřednostňovali více zlato. Z důvodů vývoje poměru cen těchto dvou drahých kovů se ale začíná i u nás stav pozvolna měnit. S investičním stříbrem se můžeme setkat převážně ve dvou základních formách. Jedná se o ražené mince a ražené či lité slitky (velké lité slitky = cihly).

Stříbrné investiční mince

Investiční stříbrné mince mají obvykle hmotnost 1 trojské unce (1 oz = cca. 31,1g). Hlavní důraz je kladen na obsah ryzího stříbra, povrchové zpracování proto bývá horší než u mincí sběratelských. Lze se však setkat i s velmi kvalitními ražbami, cena takových mincí však obsahuje vysoké prémium a je tedy z hlediska samotné investice do kovu méně výhodná. Investiční mince razí ve světě mnoho mincoven. Mezi nejznámější mince patří Silver Eagle (USA), Wiener Philharmoniker (AT), Kookaburra (AU), a mnohé další.

Přečtěte si: Výhody investice do stříbra

Ražené a lité slitky

Ražené a lité slitky i cihly se nabízejí v mnoha hmotnostech. Velikosti jsou odstupňovány v trojských uncích (10, 100, 1000 oz ), v Evropě i v gramech ( 50,100, 250, 500, 1000, 5000 g ). Ražba je běžnější u menších hmotností, lití u větších. Velké lité cihly jsou cenově výhodnější, menší ražené vypadají lépe. Mezi známé světové výrobce patří např. Johnson Matthey, Pamp, Royal Canadian mint, A-mark, Argor Heraeus, Credit Suisse a další.

Stříbro je nenahraditelné

Drahý kov stříbro je používán všude na světě. Důvodem jsou jeho jedinečně vlastnosti, jako nejlepší odraz světla, nejvyšší elektrická vodivost ze všech prvků, velká tepelná vodivost a především jeho antibakteriální účinky. Je proto mnohostranně použitelné, ať v moderní počítačové technice, kosmické, lékařské a automobilové technice, tak v každé normální domácnosti – stříbro je celosvětově nenahraditelné. Zvláště jako průmyslový kov je stříbro dlouho extrémně poptáváno. Každý rok potřebuje průmysl více stříbra než může být nově vytěženo. Světové zásoby stříbra jsou přitom menší než zásoby zlata.

banner-colored-stones-600x315.png

Cena stoupá

Rezervy stříbra se stále ztenčují, poptávka už nyní převyšuje nabídku. Následkem toho stoupají ceny stříbra. Stoupající hodnota zlata navíc zvyšuje zájem investorů o stříbro. Kvůli lepšímu rozdělení rizika se nakupují oba drahé kovy. Tím se cena stříbra ještě více zvyšuje.

Nepřímé investování do stříbra

Nakup stříbra je také možné realizovat bez jeho fyzické dodávky a to prostřednictvím derivátů a ostatních nepřímých nástrojů. Je třeba si ale vždy uvědomit, že se jedná pouze o papírové (dnes v době elektronizace pouze virtuální) držení drahého kovu se všemi možnými důsledky z toho plynoucími. Co to znamená pro Vás? Měli byste nyní investovat do drahých kovů než cena za ně dále stoupne. Profitujte osobně na růstu hodnoty stříbra.

Stříbro je ta nejlepší investice!

Zatímco vlády tisknou papírové peníze dle své potřeby a rozhodnutí bez našeho vědomí, peníze, které ztrácí na hodnotě a způsobují velké výkyvy na burzách světa, stříbro je drahý kov, který stejně jako zlato má svou hodnotu po celé věky a navíc se je nezbytný pro průmyslovou výrobu. Jeho cena dle Kiyosakiho rapidně vzroste. Výborným způsobem investice do stříbra a ochraně proti inflaci je nákup stříbrných slitků a mincí. Cena stříbra na burze vzrostla za posledních 5 let o 300%. Kdybych tehdy investoval peníze do investičního stříbra, vydělaly by mi daleko více než v investičním životním nebo penzijním pojištění. 300 procent za pět let mi nedá žádná banka ani pojišťovna.

10 důvodů pro stříbro

Chraňte svůj majetek proti inflaci nákupem zlata, nebo stříbra, vždy když máte volné peníze, i drobné. Nehleďte na to, jakou hodnotu zrovna mají vaše vydělané peníze v době krize, nebo jaká je zrovna současná inflace, neboť papírové peníze jsou riziko. Pokud čtete tento článek, jste již na dobré cestě k prvnímu nákupu. Je vidět, že už sami víte, že papírové peníze nemají vůbec žádnou cenu, nebo se jejich kupní síla rapidně snižuje. Pro to, aby jste se ještě ujistili, že konáte tu nejsprávnější věc podívejte se na prvních 10 důvodů, proč kupovat investiční stříbro v podobě stříbrných slitků, nebo v podobě stříbrných investičních mincí.

10 hlavních důvodů proč nakupovat investiční stříbro

1. Investice, která se téměř vždy vrátí.

2. Stříbro je vzácnější než zlato.

3. Stříbro nebylo nikdy zakázané!

4. Stříbro je i pro lidi, kteří mají málo peněz.

5. Stříbro je levné – můžeme u něho odečíst daň s přidané hodnoty.

6. Stříbro a zlato jsou ochranou před inflací

7. Stříbro není žádný papír – a ještě jednou, je vzácné

8. Stříbro se používá jako ex-pojištění proti znehodnocení.

9. Poptávka po stříbře stále stoupá.

10. Stříbro je spolu se zlatem ta nejbezpečnější investice

Zkuste koupit investiční stříbro

VIDEO: O investici do stříbra

Zdroj obrázku: SXC.hu