Domů Drahé kameny Zlatnictví Vadamo Jan Moudrý, Praha

Zlatnictví Vadamo Jan Moudrý, Praha

2262
0
Sdílejte
Prsten ze Zlatnictví Vadamo Jan Moudrý, Praha
Prsten ze Zlatnictví Vadamo Jan Moudrý, Praha
Rate this post
Prsten ze Zlatnictví Vadamo Jan Moudrý, Praha
Prsten ze Zlatnictví Vadamo Jan Moudrý, Praha

ATELIÉROVÝ ŠPERK

Kolekce ateliérového šperku obsahuje širokou škálu netradičního až extravagantního pohledu na šperk.

V této kategorii se specializuji spíše na pánský šperk, jelikož v mém podání samostatného návrhu působí masivně a odvážně. Vzhledem k tomu, že tato kolekce je většinou vyrobena ze stříbra, stává se dostupná mladší generaci zákazníků.

MODERNÍ ŠPERK

Tato kategorie je logicky nejrychleji vyvíjející se disciplínou šperkařství. Jejím zaměřením je v podstatě šperk pro každý den, při jehož vzniku sleduji současné moderní trendy a snažím se je zkomponovat s přáním, stylem a osobností zákazníka.

Současným trendem v moderním šperkařství je využití přírodních drahých kamenů, přičemž kámen samotný se stává dominantou šperku. Moderní forma a design pak ještě podtrhují jeho jedinečnost, tak aby kámen zaujal na první pohled. Proto je také situován nejčastěji do centrální pozice, aby měl dostatek světla a vynikla jeho barevnost.

Do kategorie moderního šperku patří i výroba zásnubních a snubních prstenů, protože i toto řekněme klasické téma výrazně podléhá módním vlivům. U zásnubního prstenu je samozřejmě nejdůležitějším prvkem vybraný kámen, kterým je nejčastěji, a to klasicky, briliant. Moderním pojetím formy se poté snažím vytvořit jedinečný šperk, který by měl ženu okouzlit a to je, myslím, účelem každého šperku a zásnubního prstenu zvlášť.

banner-colored-stones-600x315.png

Ve výrobě snubních prstenů je dnešním trendem kombinace dvou barevných kovů s důrazem na dokonalou, ale také odolnou povrchovou úpravu, která ve finálním vzhledu takového šperku hraje nejdůležitější úlohu.

RESTAUROVÁNÍ

Tento obor zlatnických prací vyžaduje dlouholetou praxi a zkušenost v oboru. Z těchto důvodů veškeré restaurátorské zásahy provádím pod vedením vyhlášeného šperkaře a restaurátora Jaroslava Náprstka. Tímto kontaktem dosahuji dokonalého provedení veškerých zásahů na dané památce s přihlédnutím na dodržování předepsaného postupu realizace restaurátorské činnosti.

ORIGINÁLNÍ NÁVRHY ŠPERKŮ INSPIRUJÍCÍ SE PŘÍRODNÍ KRÁSOU

Pod vlivem celoživotního bezprostředního kontaktu se šumavskou přírodou, paní Hana Nedbalová – Baštýřová, přetavila mnohotvárnost přírodních tvarů do šperků, působivých svou přirozenou a svůdnou krásou. Průběh uměleckého procesu lze vysledovat na jejích kresbách, kterých se chopil šperkař Jan Moudrý, jehož cit a sofistikované technologie dávají neživé hmotě kovu a kamene podobu živého zázraku přírody. Každý ze šperků je vytvořen jako neopakovatelný originál, doprovázený původní kresbou autorky návrhu, zachycující jeho výtvarnou genezi.

Kontakty pro Zlatnictví Vadamo Jan Moudrý, Praha

Web: www.klenotnik.cz

Mobil: 603 520 910

Mobil 2: 608 320 320

Tel.: 224 252 014

E-mail: info@vadamo.cz

Adresa firmy:

Italská 1223/20
12000
Praha, Vinohrady
IČO: 697 98 001

Otevírací hodiny:

  • Pondělí: 09:00 – 18:00
  • Úterý: 09:00 – 18:00
  • Středa: 09:00 – 18:00
  • Čtvrtek: 09:00 – 18:00
  • Pátek: 09:00 – 18:00
  • Sobota: Zavřeno
  • Neděle: Zavřeno