Domů Drahé kameny Amazonit – kámen naděje

Amazonit – kámen naděje

3555
0
Sdílejte
Rate this post

amazonitI když se amazonit jmenuje po řece Amazonce, nikdy se v této oblasti žádný nenašel. Snad je název odvozen od struktury kamene, která připomíná, jak se na zelené hladině řeky Amazonka blyští v paprscích slunce jednotlivé vlnky. Hlavním nalezištěm Amazonitu je totiž Indie, dále se těží v Brazílii, Kanadě, i v Rusku.

Amazonit patří do skupiny minerálů Živců, do kterých patří také Labradorit, Měsíční kámen a Sluneční kámen. Živce jsou běžné nerosty, které mají přijatelnou cenu a vytvářejí zajímavé optické efekty. Drobné světlé až namodralé proužky na jasně zeleném podkladu způsobuje přítomnost olovnatých sloučenin. Některé exkluzivní drahé kameny, které se využívají zejména ve šperkařství, nemají světlé žilkování téměř patrné a drahokam vypadá spíše jako tyrkys se saténovým leskem.

Amazonit zlepšuje i intuici

Amazonit je jemný a přátelský kámen. který dodává člověku naději a důvěru v hezčí a lepší budoucnost. Zlepšuje intuici, rozvíjí kreativní schopnosti a intelekt. Amazonit je kámen hlavně pro výbušné povahy lidí, u kterých pomáhá tišit nervozitu a nezkrotné emoce.

banner-colored-stones-600x315.png

Tělesné účinky amazonitu

Uvolňuje křeče při porodních bolestech a při menstruačních potížích; podporuje otevírání děložního hrdla při problematickém porodu; zmírňuje poruchy srdečního rytmu; uvolňuje svalové bolesti a bolesti krku; podporuje rekonvalescenci po závažných onemocněních.

Duševní účinky amazonitu

Rozpouští blokády způsobené smutkem a žalem, vyrovnává kolísání nálad a při těžké depresi působí proti postoji ublížené oběti; povzbuzuje člověka, aby vzal svůj život do vlastních rukou. Spojuje rozum a cit.

Astronomické znamení: Rak, Vodnář

Amazonit a partnerské vztahy

Amazonit udělá váš manželský či partnerský život šťastnější, neboť nám pomáhá nalézt rovnováhu v každodenním životě. Oprošťuje nás od lpění na maličkostech, zažitých stereotypech a všech zátěží, které narušují naši rovnováhu a souznění lidí v jedné domácnosti. Amazonit léčitelé doporučují lidem s výkyvy nálad, hysterií a lidem, kteří se sami nedokážou vyrovnat se stresovými situacemi. Vzhledem k citlivosti drahého kamene na vyšší teploty nebo i tlak, nenabíjíme amazonit na přímém slunci, ale jen opláchnutím vlažnou vodou nebo na křišťálové drúze či valounku křišťálu.

Přívěšky a další produkty s amazonitem

VIDEO: Prezentace o amazonitu

Zdroj obrázku: SXC.hu