Domů Drahé kameny Labradorit

Labradorit

3751
0
Sdílejte
Rate this post

labradoritLabradorit je vysoce mystický a ochranný modro-šedý kámen s jemnou příměsí zelené, který se nádherně leskne a mění barvu a lesk v jistých úhlech a polohách a říká se, že je kamenem esoterického vedení – že zasvěcuje do tajemných mystérií. Labradorit podporuje rozvoj intuice, odstraňuje negativní energie, pomáhá nám překonat strach, nejistotu, deprese, stres, přináší nové myšlenky, uklidňuje příliš aktivní mysl, rozbíjí iluze a proniká ke kořeni problému. Posiluje víru v sebe samého, přináší sílu, vytrvalost. Labradorit je kamenem proměny a je velmi nápomocný v době velkých životních změn a etap. Pomáhá nám překonávat zbytky starých zklamání z minulých životů. Ochraňuje auru před útoky negativních energií, odstraňuje bloky, vede nás k realizování snů, podporuje rozvoj slovní zásoby. Protože je individualista, nesnese u sebe žádné jiné kameny – ruší jejich účinky, takže ho třeba používat pouze samostatně. Je velmi citlivý na změny teplot.

Léčebné účinky Labradoritu

ulevuje napětí a bolesti při menstruaci, upravuje rovnováhu hormonů, metabolismus, pomáhá odstraňovat stres, snižuje krevní tlak, pomáhá nám najít a léčit příčiny nerovnováhy. Labradorit léčí nachlazení, dnu, revmatismus. Zmírňuje pocity chladu, léčí bolesti zad, kostí, zubů, nemoci srdce. Labradorit léčí poruchy očí a mozku.
Hlavní využití: ochrana, přeměna, síla, esoterika, léčení.
Náš tip: labradorit přikládejte na srdeční čakru, tam se projeví jeho nejsilnější působení, případně i na jiné potřebná místa na těle (např. štítná žláza – resp. Krční čakra, záda …).

banner-colored-stones-600x315.png

Informace o labradoritu

Labradorit patří do velké skupiny drahých kamenů Živce, které okouzlují svoji dramatickou hrou barevných efektů. Tento efekt se nazývá labradorizace a je vidět při působení světla nebo otáčením kamene na světle. Výraznější efekt labradorizace je na leštěných plochách, proto se labradorit brousí do tvaru mugle, aby vynikly barevné odstíny modré, prolínající se se zelenou, zlatou či oranžovou barvou.

Naleziště labradoritu

Klasická naleziště jsou v Kanadě, Mexiku a opravdu krásné drahé kameny jsou na Madagaskaru, odkud pochází kameny s jemnou až průsvitnou strukturou ale s krásným leskem. Z kanadského poloostrova Labrador pochází název drahého kamene.

V esoterice se Labradorit využívá jako kámen k odpoutání od stresu, chladna a depresí. Labradorit navozuje pocit hřejivého tepla a přirozeně chrání před nastuzením. V psychické rovině navozuje Labradorit pocit odpoutání od každodenní rutiny, překonání psychických bloků a otevírá cestu pro splnění snů a nápadů.

Prsten s Labradoritem a další produkty z tohoto nerostu

Prsten s Labradoritem lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

VIDEO: O Labradoritu

Zdroj obrázku: SXC.hu