Domů Šperky Šperky z muránského skla a jejich luxusní jedinečnost

Šperky z muránského skla a jejich luxusní jedinečnost

3358
0
Sdílejte
Rate this post

silvermoonŠperky od exkluzivního dovozce a prodejce, společnosti Silvermoon, jsou zosobněním originality a stylu. Představují kombinaci umění a tradice šperků. Jejich jedinečnost se zrodila na italském ostrově Murano. Zde vzniklo mistrovské řemeslo – výroba perel ze skla. Velká konkurence sklářských mistrů dopomohla k vytvoření neskutečných technik zpracování muránského skla. Právě vzácné muránské sklo je dominantní složkou okouzlujících šperků od Silvermoon. Vnáší do nich noblesu a prestiž. Historie jedinečného muránského skla sahá až do třináctého století. Murano je malý ostrůvek severně od italských Benátek. Sklářské řemeslo bylo už ve středověku velmi vážené a dodnes se do muránských dílen sjíždí pro inspiraci jemnou ruční prací mnoho umělců.

Šperky z muránského skla

Výroba muránského skla probíhá v souladu se prastarými tradicemi pomocí tavení křemičitých písků. Při jiných procesech např. při výrobě draselno olovnatého – tzv. anglického skla se do muránského skla přidává soda pro docílení tavení při nižších teplotách. To pak umožní náročnější řemeslné a umělecké zpracování materiálu, což muránskému a benátskému sklu přináší jeho osobitý a nezaměnitelný ráz. Z mnoha nejrozmanitějších technik zpracování skla, které jsou v Ines Bijoux pro výrobu šperků a ozdob používány, můžeme zmínit ty nejznámější – v italštině zvané Murina, Perle Vitree a Lavoro a Lume.

banner-colored-stones-600x315.png

Velice stará technika, která časově ještě předchází foukání skla, byla obnovena v 19. století po téměř dvou tisíciletích, během kterých využívána nebyla. Spočívá v tavení jednobarevných úlomků v peci spolu s pestrobarevnými. Výsledkem je úžasně barevný materiál, vhodný pro výrobu jakýchkoliv artefaktů.

Precizní ruční výroba pomocí tzv. techniky Murano garantuje jedinečnost, kvalitu a originalitu šperků. Každý jeden kus je unikátní a exkluzivní, je výsledkem práce, při níž je přítomna vášeň tvůrce. Jejich nositelkami jsou ženy, které mají jasný styl a vlastní identitu.

Hlavním rysem této luxusní bižuterie je nekonečné množství barev. Jejich škála odráží aktuální módní trendy. Výsledkem jsou inspirující barevné variace citlivě zakomponované do stylového designu. Šperky od Silvermoon jsou tak nejen garancí tradice ale i trendovosti. Unikátní Muránská bižuterie je vyrobena z hypoalergenního kovu. Součástí šperků jsou i zušlechtěné fólie 24karátového zlata a stříbra, které umocňují hodnotu a exkluzivitu šperku. Kombinací muránského skla, hypoalergenního kovu, zlata, stříbra a ruční práce zkušených italských mistrů je barvami hrající sortiment náušnic, náramků, přívěsků, náhrdelníků, prstenů a celých setů – fascinující svět skleněných perel těch nejkrásnějších tvarů a barev.

VIDEO: Šperky z muránského skla

Zdroj obrázku: Wikipedia.org