Domů Šperky Šperky na slavnostní příležitost

Šperky na slavnostní příležitost

1449
0
Sdílejte
Rate this post

nahrdelnik-decentŠperky jsou ozdobou těla, odráží se v nich náš vkus, zkrášlují nás či dělají výjimečnějšího.

Někteří používají šperky často a jejich nošení pokládají za důležité, jiní je nosí pouze při slavnostních událostech. V každém případě ne všechny šperky se hodí na každou slavnostní příležitost. Obdiv ostatních přítomných ve společnosti si zajistíme tím, že předem důkladně zvážíme, zda námi vybraný klenot je vhodný.

Decentní šperky

Decentní, jemnější šperky volíme na svatby, promoce a podobné typy akcí, naopak na setkání s přáteli nebo oslavy narozenin se hodí výraznější náušnice, řetízky, náramky, či masivnější prsteny. Možná právě díky těmto šperkům se nám podaří okouzlit okolí. Přibližme si klenoty, které se hodí do společnosti při slavnostních událostech, jako jsou svatby, křtiny, promoce a jiné události, při kterých nás může zdobit krásný šperk.

Výběr náušnic

Jemnými, decentními klenoty nemůžete nic zkazit. Vyhýbejte se extravaganci a nepřiměřeně velkým náušnicím nápadných tvarů. Vždyť právě náušnice jsou prvním šperkem, který okolí spatří při pohledu na vás. Volte raději menší, vkusné, nenápadné šperky, které odpovídají dané slavnostní události. Slavnostní lesk Vám mohou dodat také jemné šperky se Swarovski krystaly. Náušnice, řetízky s přívěskem či náramky by měly podpořit vaši přirozenou krásu. Vaše šperky by v žádném případě neměly znázorňovat nevhodné znaky, protože se budete prezentovat v negativním světle.

banner-colored-stones-600x315.png

Výběr prstenu

Při výběru prstenů doporučujeme vsadit stejně na méně nápadné, decentní kousky. Rozhodně byste se měli vyhnout šperkům vyrobeným z keramiky, kterými poutáte pozornost během běžného dne. Nejvhodnější jsou šperky vyrobeny z materiálů jako zlato, či stříbro a kombinace ostatních dražších materiálů. Pokud se rozhodnete například pro náušnice ze žlutého zlata, vyberte si z tohoto materiálu i řetízek, náramek, prsten – prostě všechny šperky, kterými se plánujete ozdobit.

I při špercích platí známá zásada „méně je někdy více“, proto nenoste najednou hodně prstenů. Nemusíte mít na každém prstě zlatý prsten, možná bude stačit pokud budete nosit jeden či dva výraznější prsteny. Stejně ani řetízky nevyniknou, pokud je budete mít v krku najednou hned několik. V jednoduchosti je krása a to se snažte dodržet i u nošení zlatých, stříbrných, či jiných šperků.

Nošení vhodných klenotů na slavnostní události vypovídá o Vaší osobě a inteligenci. Nenechte se zahanbit a šperky vybírejte tak, abyste nebyli na posměch jiným.

Vybírejte jen kvalitní šperky

Zajímavost – indické svatební šperky

Zdroj obrázku: SXC.hu