Domů Šperky Dražba šperků Liz Taylorové překonala očekávání

Dražba šperků Liz Taylorové překonala očekávání

1278
0
Sdílejte
Rate this post

470px-Taylor,_Elizabeth_posedAukce šperků zesnulé hollywoodské legendy Elizabeth Taylorové dosáhla v úterý v New Yorku rekordní částky.

Náhrdelník z rubínů, diamantů a perly, která byla kdysi součástí španělské královské koruny, vydražili za 10,5 milionu dolarů (8 milionů eur). Očekávaná cena byla přitom 2-3 miliony dolarů.

banner-colored-stones-600x315.png

Podle odborníků je zaplacená částka jednou z nejvyšších v historii za srovnatelný šperk, uvedla agentura DPA. Diamantový a smaragdový náhrdelník z dílny Bulgari, který Taylorově věnoval herec Richard Burton při jejich svatbě v roce 1964, vynesl 5,4 milionu dolarů (4,1 miliónr eur). Aukční dům Christie’s ho před dražbou odhadoval na 1-1,5 milionu.

Diamantový a safírový prsten, který dal herečce zpěvák Michael Jackson, získal kupec za 600.000 dolarů (460.000 eur). Šperky před dražbou vystavovali v Moskvě, Londýně, Los Angeles, Dubaji, Ženevě, Paříži a Hong Kongu.

Úterní aukce začala čtyřdenní prodej šperků, šatů a uměleckých předmětů z vlastnictví herecké hvězdy, která zářila ve snímcích Kleopatra, Kočka na rozpálené plechové střeše nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové? Osmkrát vdaná Taylorová zemřela 23. března ve věku 79 let.

VIDEO: Kolekce šperků od Liz Taylorové

Zdroj obrázku: Wikipedia.org