Domů Šperky Krása šperků od Tiffanyho vám podlomí kolena

Krása šperků od Tiffanyho vám podlomí kolena

3000
0
Sdílejte
Rate this post

tiffanyPříběh této firmy se v mnohém podobá jejich konkurentům v podobě Swarovski šperků. Přesto, že rozvoj probíhal v přibližně stejném období, v začátcích se vyvíjely samostatně a zbytečně si nekonkurovali. Tuto příjemnou atmosféru zajistilo to, že se jejich základny nacházely na dvou různých kontinentech. Pokud u nohou Swarovského ležela celá Evropa, do Tiffanyho práce se zamilovala pro změnu Amerika.

 

Začátky s nádobím a příborem

Mladý Charles Lewis Tiffany si založil spolu se svým kamarádem v roce 1837 malý obchůdek v newyorské rušné obchodní čtvrti. Chybělo však jen málo, aby celý plán nakonec selhal. Hlavní roli hráli jak jinak peníze. Ty nakonec Tiffany našel při nešťastné události, když se mu podařilo zdědit 1000 dolarů po smrti jeho otce, které mohl investovat do podnikání. V úvodu nic nenasvědčovalo tomu, že se právě začíná rozvíjet významná šperkařská firma.

Začaly se totiž věnovat drobným galanterním pracem a navrhování. Silnou inspiraci nacházeli v návratu k přírodě, která tehdy ovlivnila několik návrhářů. Kromě toho začali vyrábět i jídelní nádobí a příbory. Drobná precizní hra detailů již tehdy napovídala něčemu unikátnímu, co nás mělo potkat v budoucnosti. Mimochodem, této různorodosti zůstala firma Tiffany věrná až dodnes. V jejich nabídce najdete kromě šperků i kabelky, vůně nebo bytové doplňky.

banner-colored-stones-600x315.png

Odstartoval to diamant

Tiffanyho zájem o tvorbu šperků vzbudil drahý diamant, který dostal do daru. Postupně ho začali v obchodě opracovávat a takříkajíc se na něm naučili první tahy jejich důvtipné práce s drahými kameny. Unikátní přístup se později přenesl do výtvoru prvních šperků, který se snaží zachovávat až po dnes. Navzdory spojení s moderními prvky se stále snaží zůstat z velké části věrní tradicím.

Používají nejlepší materiál a jejich výrobky jsou znakem velké prestiže. Tomu samozřejmě vždy odpovídá i jejich cena. Například jen to nejlevnější pero z jejich kolekce vás vyjde na sto dolarů. Charles Lewis po své smrti zanechal svému synovi společnost, která zaručila několik milionový zisk ročně. Úctyhodná práce, když si představíte počáteční kapitál. Ani ten naštěstí nezaváhal a posunul značku ještě na vyšší piedestal.

Kult v podobě Tiffany blue box a legendárního snubního prstenu
I když jejich nabídka zahrnuje řadu nezapomenutelných kousků, dvě věci předvádějí nadevše a stávají se charakteristickým znamením firmy. Prvním je snubní prsten, který je snem nejedné zamilované dívky. Jde o ten tradiční tvar v podobě úzkého kroužku s vystupujícím diamantem, který jakoby tvořil jeho korunku.

Druhou veličinou je tradiční modrá krabička, která má také certifikován vizuál. Vše od Tiffanyho najdete zabalené v její lákavých tvarech a šťastná obdarovaná již předem může odhalit, co ji bude vevnitř čekat.

Šperky této značky samozřejmě našli velkou oblibu i mezi celebritami. K věrným zákaznicím patří Kate Winslet, Angelina Jolie, Anne Hathaway nebo Natalie Portman.

VIDEO: Ukázka prstýnků od Tiffanyho

Zdroj obrázku: SXC.hu