Domů Šperky Bvlgari

Bvlgari

5357
0
Sdílejte
Rate this post

bvlgariHistorie značky Bvlgari je vlastně životním příběhem Řeka Sotiria Bulgariho, který se stejně jako jeho předkové, věnoval výrobě vzácných stříbrných šperků. V roce 1879 odešel z řecké vesničky Kallarrytes do Itálie a usadil se v malebném Římě. Své šperky nejdříve, stejně jako jeho otec Giorgios, nabízel jen po domech a na ulici Pincio před Francouzskou akademií. Později si však splnil dávný sen a otevřel si vlastní prodejnu na ulici Via Sistina 85. Významným rokem v historii byl rok 1905, kdy si Sotirio otevřel obchod na luxusní ulici Via dei Condotti 10 a aby přilákal zákazníky, pojmenoval ho podle románu uznávaného spisovatele Charlese Dickense, „Old Curiosity Shop.“ Nenabízí tu obyčejné šperky, pečlivě vybíral nejkrásnější a nejvzácnější kousky, aby jimi zaujal turistů. Postupem času se mu podařilo získat si svou klientelu a v řadách známých lidí bylo jeho jméno zosobněním nádherné a kvalitní práce.

banner-colored-stones-600x315.png

Jeho práce se stala inspirací i pro jeho děti, Giorgia a Constantina, které po otcově smrti, v roce 1934, zrekonstruovali jeho obchod. Prostory tohoto obchodu jsou do dnešního dne srdcem všech prodejen Bvlgari. Dobré jméno značky Bvlgari rostlo každým krokem, a tak se firma v roce 1970 rozhodla otevřít své prodejny iv New Yorku, Ženevě, Monte Carlu av hlavním městě elegance a stylu, v Paříži.

V roce 1984 Giorgio synové Paolo a Nicola vzali společnost do vlastních rukou, aby ji vedli se stejnou houževnatostí, jako jejich otec a strýc. Činnosti Bvlgari opět rozšířily i do jiných oblastí působení. V roce 1993 vznikl první parfém Bvlgari, „Eau Parfumée Cologne au thé vert“, kterému rozhodně nechyběla smyslná vůně a šmrnc. Vznikla také první kolekce hedvábných šátků, kožených dámských kabelek, slunečních brýlí či dárkových předmětů. Filozofií je luxus a kvalita služeb, typické znaky výrobků značky Bvlgari.

VIDEO: Několik šperků Bvlgari

Zdroj fotografie: SXC.hu