Domů Rady Jak nosit svatební prsteny?

Jak nosit svatební prsteny?

2194
1
Sdílejte
Rate this post

bile-gold-imgZásnubní prsten a snubní prsten bývají většinou nejvíce ceněnými prsteny. Mnoho žen kvůli nim ostatní šperky odkládá, aby na ruce vynikly. Na kterém prstě je nosíte vy?

Historie snubních a zásnubních prstenů

Historie snubních prstenů a zásnubních prstenů se začala psát již před několika staletími. Ve starověkém Egyptě si snoubenci vyráběly „prsteny“ z vlasů, stébel trávy, rostlin či kůže. Postupně se prsteny začaly vyrábět z kovů a dnes si už snoubenci mohou vybrat z opravdu široké nabídky různých materiálů, jako například zlato, stříbro, bílé zlato, platina, ocel, v kombinaci s drahými kameny. Nejpopulárnějším z nich je briliant.

Symbol lásky

Prsten svým tvarem – uzavřeným kruhem – vyjadřuje nekonečnou lásku, věčné spojení a soužití. Právě proto je symbolem manželství. Většina mužů nasadí ženě zásnubní prsten na prsteník levé ruky. Před svatebním obřadem si ho žena přesune na prsteníček pravé ruky a na levou ruku její snoubenec navlékne obroučku. Mimochodem, zásnubní prsten by měl být jediný prsten, který by měla mít nevěsta v den sňatku na ruce. Ale může to být i úplně naopak. Zásnubní prsten žena může nosit i na pravé ruce a později ho vyměnit. V současnosti mnoho žen upřednostňuje i nošení zásnubního i snubního prstenu na jednom prstě – prsteníku levé či pravé ruky. Určitě však existují i ​​ženy, které zásnubní prsten nosí na jiném prstě, ať už z praktického nebo jiného důvodu.

banner-colored-stones-600x315.png

Egypťané v dávných dobách věřili, že přes prsteníček levé ruky prochází tzv. „žíla lásky“, která je spojena se srdcem. I proto se tento prst stal oficiálním místem na nošení obrouček. I když studie spojení žíly se srdcem neprokázaly, levý prsteníček je zatím nejoblíbenějším prstem na nošení těchto druhů prstenů. Ten „správný“ prst neurčuje žádná církev, zákon nebo nějaká jiná instituce. Je to jen a jen na snoubencích a manželích, který prst si zvolí.

Proč na prsteníček?

Existuje jedna teorie, která vysvětluje, proč se snubní prsteny nosí na čtvrtém prstě v pořadí – prsteníku. Podle ní, každý prst představuje někoho z vašich blízkých – palec vaše rodiče, ukazováček sourozence, prostředník vás, prsteník životního partnera a malíček vaše děti. Zkuste si s námi tento malý test. Nejprve otevřete vaše dlaně a dejte si je naproti sobě. Potom ohněte prostředníčky na obou rukách a nechte je stále spojené. Ostatní prsty (palce, ukazováčky, prsteníčky a malíčky) nechte natažené a stále proti sobě. Nyní se pokuste oddělit od sebe palce (reprezentující rodiče). Rozevřou se, protože rodiče nejsou předurčeni žít s vámi věčně. Dříve či později vás opustí, popřípadě vy je.
Spojte palce zpět a teď zkuste rozdělit ukazováčky (reprezentující sourozence). Také se rozevřou, neboť bratři a sestry si časem založí vlastní rodiny a budou žít své životy. Nyní dejte opět dohromady ukazováčky a rozdělte malíčky (reprezentující vaše děti). Stejně jako předešlé i malíčky se oddělí snadno, protože i vaše děti se později ožení / vdají a tedy osamostatní.
Nakonec spojte malíčky a vyzkoušejte oddělit od sebe prsteníčky reprezentující vašeho životního partnera. Nedokážete to. Muž a žena mají totiž zůstat navždy spolu a nic je nemá rozdělit. Ať už je to tak či onak, na prstě, na kterém se bude vyjímat zásnubní prsten či obroučka, nezáleží. Důležitá je jen vaše láska.

Vyberte si ze široké nabídky snubních prstenů

1 komentář

Comments are closed.