Domů Zajímavosti TOP 10 nejlepších klenotnických firem

TOP 10 nejlepších klenotnických firem

3808
0
Sdílejte
Rate this post

UVe světě šperků není důležitý jen šperk samotný. Velkou pozornost je třeba věnovat i tomu, kdo daný šperk zhotovil. Klenotnictví je bohatý svět plný zajímavých informací. Klenotnické zdobení je věcí tradice, takže firmy působící v této oblasti jen sotva budou nováčky na tomto poli.

Americká poradenská společnost United Brands seřadila klenotnické společnosti podle jejich úspěšnosti. Vytvořila několik žebříčků na základě oblasti působnosti šperkovníckych firem.

V kategorii módní design získala první místo klenotnická firma Roberto Coin. Tuto klenotnickou firmu založil v roce 1977 Roberto Coin v Itálii. V této zemi, konkrétně ve Vicenze, firma i nadále sídlí. Roberto Coin se věnuje drahých italských šperků a hodinek. Hned za klenotnickou firmou Roberto Coin se umístila firma David Yurman, která byla založena a sídlí v americkém New Yorku.

V kategorii svatební design bylo přiděleno první místo společnosti Neil Lane. Na druhém místě se umístila americká rodinná firma Tacori. Tacori je značka známé elegantním současným designem a minulostí inspirovanými šperky.

banner-colored-stones-600x315.png

Kategorii prémiových šperků trůní firma Graff. Tato populární firma byla založena v roce 1960 v Londýně. V tomto městě i dosud sídlí. Snad nejdůležitější kategorií jsou luxusní šperky. Zde získala první pozici firma Cartier. Tato proslulá francouzská značka luxusních šperků byla založena v Paříži již v roce 1847. Každý šperk od Cartier tak dýchá historií 150 ročních zkušenosti a lásce k luxusu. Největším rivalem této francouzské značky je americká klenotnická firma Tiffany & Co., Která byla založena a sídlí v New Yourku. V kategorii luxusních hodinek získala prventvo, ne překvapující, švýcarská společnost Rolex. Tato firma byla založena již v roce 1905 v Londýně.

Diamantové prsteny mohou být tím pravým dárkem

VIDEO: Výroba šperků

Zdroj obrázku: SXC.hu