Domů Zlatnictví Zlatnictví Jitka Kuncová, Praha

Zlatnictví Jitka Kuncová, Praha

1842
0
Sdílejte
Brož ze Zlatnictví Jitka Kuncová, Praha
Brož ze Zlatnictví Jitka Kuncová, Praha
Rate this post
Brož ze Zlatnictví Jitka Kuncová, Praha
Brož ze Zlatnictví Jitka Kuncová, Praha

Jsme česká zlatnická firma s více jak 20ti letou historií. Provozujeme reprezentativní prodejnu se zlatnickou dílnou v budově Filadelfie v areálu BB Centrum v Praze 4 a také podrobný internetový obchod. Prodejní a výrobní tým tvoří v současnosti 16 odborníků s dlouholetými zkušenostmi v oboru.  Naší specializací je vlastní výroba šperků a to klasickou ruční technikou, stejně tak používáme i moderní technologie. Vždy však s velkým podílem ruční práce, kvality, vlastního designu a smyslu pro detail. Pracujeme převážně se zlatem, pravými drahými kameny a perlami, náš záběr je od moderních  až po luxusní individuální šperky a díky tomu, že jsme výrobci, dosahujeme příjemných cenových relací.  V naší nabídce spolu s našimi šperky, nabízíme i šperky a hodinky renomovaných značek. Preferujeme osobní přístup k zákazníkovi a mezi sebou v týmu.

Dovolujeme si prohlásit, že naším hlavním posláním je služba. A to především  našemu zákazníkovi, výjimečnému zlatnickému řemeslu, designu a také čestnému obchodu, kdy získávají všechny zúčastněné strany.  Denně se o tom přesvědčujeme a naše práce proto vede tímto směrem, i když víme, že je to cesta delší. O to více však pevnější a radostnější. Naším snažením je také služba této zemi a svobodě a díky Bohu můžeme do všech činností vkládat naše srdce a osobní přístup. Velmi nás těší, že naše produkty provází významné i zdánlivě obyčejné chvíle v životech našich zákazníků.

banner-colored-stones-600x315.png

Jako malá byla Jitka velmi kreativní, ráda kreslila, vystřihovala, pletla, těšila se z jednoduchých nápadů a dostupných materiálů té doby. To vše za podpory její maminky Ludmily, která také stála u přihlášky k výučnímu oboru zlatník. V první polovině osmdesátých let dvacátého století po úspěšném absolvování talentových zkoušek se Jitka ocitá na prahu řemeslných dovedností práce s drahými kovy a stěžejní na této cestě jsou právě prvorepublioví mistři zlatnického řemesla, kteří v tu dobu předávájí ve výrobním družstvu Soluna své umění začínajícím učňům. Tradice zlatníků za první republiky byla věhlasná a Jitka je do dnešních dnů vděčná, že jí tehdy nic neodpustili. Zdá se, že důležitým momentem bylo i původní řemeslo otce Jitky Jaroslava Kudláčka, který se vyučil uměleckým kovářem, je zde totiž určitá podobnost v práci s kovem, i když to zlatnické řemeslo je o těch drahých.
Po vyučení se ovšem hned ke zlatnickému stolu nechodilo. A tak si Jitka v rámci státního podniku prošla administrativou, výstupní kontrolou, ale i prodejnou, což také později ocení při svém podnikání i když zároveň zjistí, že to není její parketa. K samotnému zlatnickému stolu tedy usedá ke konci devadesátých let a přichází rok 1989, změna režimu a Jitku to táhne ven do ciziny. Na počátku zmíněný rok 1991, spojený s vydáním prvního živnostenského listu, je také důležitý osobní mezník v živote Jitky Kudláčkové. V tom roce a dokonce na Valentýna se seznamuje s Dušanem Mlynarčíkem, svým pozdějším manželem a také společníkem. On také zprostředkuje Jitce nabídku na práci zlatnice v hlavním městě Venezuely – Caracasu. Jitka odjíždí v polovině roku 1991 otevírá se jí do té doby nevídaný svět. Práce s drahými kameny, mistrovství jihoamerických zlatníků a světový design. Sahá si na výjimečné šperky a má možnost je spoluvytvářet.

Kontakty pro Zlatnictví Jitka Kuncová, Praha

Web: www.jk.cz

Tel.: 241 091 761

E-mail: info@jk.cz

Adresa firmy:

Želetavská 1525/1
14000
Praha, Michle

Otevírací hodiny:

  • Pondělí: 09:00 – 19:30
  • Úterý: 09:00 – 19:30
  • Středa: 09:00 – 19:30
  • Čtvrtek: 09:00 – 19:30
  • Pátek: 09:00 – 19:30
  • Sobota: Zavřeno
  • Neděle: 10:00 – 18:00