Domů Zlatnictví Zlatnictví Korbička šperky, Brno

Zlatnictví Korbička šperky, Brno

2416
0
Sdílejte
Zirkonový snubní prsten ze Zlatnictví Korbička šperky, Brno
Zirkonový snubní prsten ze Zlatnictví Korbička šperky, Brno
Rate this post
Zirkonový snubní prsten ze Zlatnictví Korbička šperky, Brno
Zirkonový snubní prsten ze Zlatnictví Korbička šperky, Brno

Nejdokonalejší věci jsou tvořeny s vášní. Tou mou je navrhování a výroba jedinečných šperkařských kousků. Chtěli jste být v mládí pilotem, kosmonautem či policistou? Já již v dětství věděl, že toužím po tom být zlatníkem a navázat tak na um mého otce, který patří mezi jednoho z nejuznávanějších kovorytců v České republice. Sen z dětství se stal skutečností. Vystudoval jsem obor zlatnictví, který mě blíže zasvětil do tajů zpracování drahých kovů a kamenů. Ihned po škole jsem se pak vrhnul do vlastního podnikání a naplno začal realizovat všechny mé nápady v oblasti designování a výroby šperků.

Věřím ruční práci a také ji zcela upřednostňuji, i když je obvykle zdlouhavější a náročnější než strojová výroba, ale pravé mistrovské dílo může být vyrobeno pouze ruční prací. Sleduji trendy, neustále se vzdělávám a snažím se posunovat hranice všednosti. Nebojím se používat neobvyklé materiály a při tvorbě dbám na spolupráci se zákazníkem tak, aby do konečného díla byla vložena i jeho vize a šperk pro něj byl víc, než jen ozdobou na těle.

Z tohoto důvodu v mém sortimentu nenajdete stovky hotových šperků. Dávám přednost práci na zakázku, díky které si zákazník odnáší skutečně to, po čem touží. Bude mi potěšením, pokud se rozhodnete využít mých služeb.

V roce 2014 bylo celosvětově vytěženo přibližně 130 milionů karátů diamantů. I přesto, že jsou bezesporu diamanty vzácné, se však nejedná a nikterak malé číslo.

Vedle diamantů čirých, tedy bezbarvých (často chybně nazývaných diamanty bílými) však existují diamanty mnohem vzácnější – barevné. Pouze 1 z 10.000 diamantů je barevný, tedy 0,01%. Zde je vzácnost již naprosto nesporná.

Je to zpravidla příměs atomů jiných prvků ve strukturách atomů uhlíků, které způsobují barevnost diamantu. K tomu aby byl diamant sytě (ostře) modrý stačí přítomnost jednoho atomu boru na milion atomů uhlíku. Žlutou barvu diamantu zase způsobuje přítomnost atomů dusíku. Výjimkou je zelený diamant, jehož zabarvení není dáno přítomností cizího chemického elementu, nýbrž přítomností radioaktivity v době formování diamantu před více než miliardou let.

banner-colored-stones-600x315.png

Ve světě čirých vybroušených diamantů – tedy briliantů hraje prim v posuzování jejich kvality známé hodnocení podle čtyř C – cut, carat, clarity, color, tedy brus, váha, čistota a barva. U barevných briliantů (anglicky Fancy Color Diamond) je nejdůležitější barva. Sytost a krása barvy přebíjí jakékoliv možné inkluze, které se právě v barvách ztrácejí.

Všechny nejdražší diamanty na světě co do jejich ceny za karát jsou barevné a ani jeden z nich není IF, tedy vnitřně bez kazů, zato jsou všechny barevné či syté barvy.

Je nám ctí, že právě naše společnost nově přináší do České republiky nejširší nabídku barevných briliantů, jak ve formě samotných investičních kamenů, tak Vám samozřejmě můžeme na jakýkoli barevný briliant vytvořit jedinečný šperk.

PRECIZNÍ PRÁCE ZLATNÍKA

V našem sortimentu naleznete převážně prsteny a náušnice. Tato nabídka ale není konečná. Slouží spíše pro inspiraci a ukázku našich děl. Můžete si vybrat některý ze zde publikovaných šperků, ale také si můžete objednat zcela jedinečný kousek, který bude přesně odpovídat vašim představám. Šperky z ruční výroby jsou vždy unikátní. Preciznost zlatníka je znát v každém kousku. Strojní výroba není nikdy tak pečlivá, a nikdy vám neumožní pořídit si opravdu jedinečný kousek, který nikdo jiný nemá. Vždy si můžete vybrat, zda šperk chcete ze zlata bílého, žlutého či červeného. Standardně vyrábíme šperky ze 14-ti karátového zlata, ale není problém ho vyrobit i ze zlata 18-ti karátového. Kromě zlata si můžete zvolit také jiný drahý kov, zejména platinu a palladium. Můžete si také zvolit drahé kameny, kterými bude váš šperk osazen. V mé nabídce najdete diamant, safír, rubín, smaragd, a další. Pro méně náročné mohu šperk ozdobit zirkonem. Možností je opravdu mnoho a je jen na vás, jak bude váš vysněný šperk vypadat.

NÁVRH PODLE VÁS

Máme speciální počítačový program, který vytvoří 3D návrh vašeho šperku podle základních informací. Stačí nám tedy sdělit několik požadavků, podle kterých návrh zhotovíme a nadále ho budeme upravovat, dokud nebude přesně odpovídat vašim představám. Šperk tak může dostat jakoukoliv podobu. Musí však být možné takový šperk vůbec zhotovit.

KVALITNÍ SLUŽBY A SERVIS

Vždy se snažíme o spokojenost našich zákazníků. Proto nabízíme velmi kvalitní záruční i pozáruční servis. Naše práce je velmi precizní a věříme, že každý šperk bude skvěle plnit svou funkci, a svému majiteli či majitelce sloužit po dlouhá léta. Po celou tuto dobu jsme ochotni se o šperk postarat a v případě potřeby na něm něco poopravit.

 

Kontakty pro Zlatnictví Korbička šperky, Brno

Web: www.korbicka.com

Mobil: 737 857 870

E-mail: info@korbicka.com

Adresa firmy:

Štefánikova 104/33
60200
Brno, Ponava
IČ:71781129

Otevírací hodiny:

  • Dle dohody