Domů Drahé kameny Drahý kámen Hyacint

Drahý kámen Hyacint

3721
0
Sdílejte
Rate this post

hyacintDrahokamová odrůda zirkonu. Bývá oranžový až červený. Název pochází z arabského tvaru zar gun – zlatá barva. Tento kámen dodává optimismus, tlumí přebytek energie, hněvu a výbušnosti. Podporuje sebejistotu a vytrvalost. Dokáže léčit astma a onemocnění horních dýchacích cest a povzbuzuje látkovou výměnu a regeneruje organismus.

Popis:
Zirkon červenooranžové barvy.

Význam:
Z arabského tvaru zar gun – zlatá barva.

Použití:
Dodává optimismus, podporuje sebejistotu a vytrvalost, tlumí přebytek energie, hněv a výbušnost, splíny a deprese.

Povzbuzuje látkovou výměnu a regeneruje celý organismus, léčí astma a onemocnění horních dýchacích cest, slinivku, játra, slezinu a trávicí ústrojí.

banner-colored-stones-600x315.png

Mineralogicky se jedná o odrůdu zirkonu, ale protože ve starších pramenech je zmiňován tento kámen samostatně, i my jej zde uvádíme zvlášť. Lokalitami výskytu jsou pro Hyacint typické: Srí Lanka, Grónsko či dokonce sousední Rakousko. Má prá láčivou moc. Podle kabalistů je to kámen archanděla Zuriela. Doporučuje se při terapii očních potíží. Staré prameny Hyacint propagují jako kámen pro zlepšení spánku a rychlejší usínání. Tyto pozitivní vlastnosti potvrzuje i Arabská tradice. Dle ní Hyacint chrání i před nočními můrami.

Dejte si pozor na syntetické náhrady, tzv. kubické zirkony. Účinky umělých kamenů jsou samozřejmě nulové.

Zkuste třeba naušnice s hyacintem

VIDEO: Jak vypadá Hyacint?

Zdroj obrázku: SXC.hu