Domů Drahé kameny Avanturín – kámen nebezkého klidu

Avanturín – kámen nebezkého klidu

1898
0
Sdílejte
Rate this post

obrazek-avanturinAvanturiny patří mezi skupinu Křemenů s krásnou nazelenalou barvou lesa. Mají jemnou poloprůsvitnou světle až tmavě zelenou barvu s drobnými lesklými šupinkami slídy, které tvoří tzv. šumivý efekt. Není náhodou, že se tyto skvrnky či bublinky přirovnávají k šumivému vínu, neboť tak jako víno je zážitkem pro chuťové buňky, tak je avanturin pastvou pro oči. Občas může mít Avanturin na sobě hnědé skvrny, které jsou tvořeny Hematitem.

Klasická naleziště jsou v Číně, kde přezdívají avanturinu císařský kámen Yu, jižní Americe i v Rusku, krásně zelené drahé kameny jsou z Indie. Krásné vázy a jiné dekorace z avanturinu nalezneme v Moskevské Ermitáži, velkou dekorační vázu z krásně zeleného uralského avanturinu věnoval car Mikuláš I. Do Anglie.

Název avanturínu je odvozen od italského slova a ventura což znamená náhodou. Jde o druh skla, který zcela náhodou v 17.století vynalezl italský sklář. Dodnes se těží v Brazílii, Indii, USA, Zimbabwe i na Urale. Avanturín je kámen nebeského klidu. Tiší emoce, rozčílení, negativní myšlenky, stres, strach a napětí. Vnáší do života radost a klid. Avanturín je silně spojen s přírodou a jejím oživující energií. Jsou známy různé druhy avanturínu např. zelený, červený, žlutozelený, červenohnědý. Nejznámější jsou však dva typy: zelený a červený.

Zajímavost: Avanturin je nazýván kamenem štěstí a je talismanem hráčů hazardních her.

banner-colored-stones-600x315.png

Druhy avanturínu

Zelený avanturín

Tělesné účinky: Bývá nasazován při mnoha typech podráždění pokožky, při alergiích, mokvavých vyrážkách a při lupech; pomalu rozpouští ledvinové kamínky; povzbuzuje metabolismus tuků a tím i jejich odbourávání, snižuje hladinu krevního cholesterolu a zmenšuje ukládání tuků do cévních stěn, čímž působí preventivně proti arterioskleróze a srdečnímu infarktu; reguluje příliš nízký krevní tlak.

Duševní účinky: Pomáhá při hledání vnitřní rovnováhy; podporuje sebeurčení; přináší myšlenky, nápady a nadšení; povzbuzuje k uskutečňování vlastních snů; umožňuje získat větší toleranci a přijímání jiných názorů prostřednictvím vlastního střízlivého úhlu pohledu.

Červený avanturín

Tělesné účinky: Povzbuzuje krevní oběh a prokrvení a také nervový systém a citlivost smyslů; zvyšuje potenci.

Duševní účinky: Zmírňuje obavy, červenání a nervozitu; zprostředkovává rozhodnost, sílu a vnitřní jistotu; podporuje uvolnění a regeneraci; mírní pesimistické nálady a postoje, nekľid, nechuť.

Šperky s Avanturíny

VIDEO: O avanturínu (anglicky)

VIDEO: Historický prsten s avanturínem

Zdroj obrázku: SXC.hu