Domů Drahé kameny Citrín – chrání před zlem

Citrín – chrání před zlem

2191
0
Sdílejte
Rate this post

citrínCitrín, nebo jinak známý jako kámen moudrosti je žlutá nebo zlatožlutá varianta křemene. Žluté zbarvení citrínu je způsobeno přítomností železa v kameni. Zbarvení také odpovídá název, který je odvozen od slova „citron“. Naleziště se nacházejí v Brazílii, Španělsku i na Madagaskaru. Citrín chrání před zlem všeho druhu. Naši předkové ho kdysi označovali za sluneční kámen a to právě díky jeho barvě. Je ochráncem aury a stejně dokáže čistit i čakry (nejlépe sexuální). Citrín funguje jako čistič a regenerátor. Svému majiteli předává teplo, energii i tvůrčí schopnosti. Pohlcuje, proměňuje a rozptyluje negativní energie. Tento dynamický kámen učí jak k sobě přilákat bohatství spolu s úspěchem. Je velmi užitečný zejména ve finančních záležitostech. A také při rozmotávání zamotaných citových vztahů. Dodává sebedůvěru a potlačuje sebezničující sklony.

Léčebné účinky citrínu

Citrín je velmi silný kámen podobně jako krystal. Léčí záněty slepého červa, povzbuzuje imunitu, chrání před negativními účinky záření. Také povzbuzuje trávení a zažehnává bolesti trávicího traktu. Jak zázračný elixír působí i při menstruačních potížích. Je doporučován zejména při chorobách srdce, ledvin, ledvin a svalů.

banner-colored-stones-600x315.png

Astronomické znamení: Býk

V dřívějších dobách si citrín lidé často pletli se zlatým Topazem a historie těchto drahých kmenů se společně prolíná. Citrín patří do skupiny křemene a může potěšit milovníka drahých kamenů za nižší ceny než u Topazu.

Citrín je na stupni tvrdosti poměrně vysoko a tak je výbornou surovinou pro použití do šperků, neboť má velkou odolnost proti poškrábání či ulomení.

Citrín má žlutou barvu od jasně světlé až po načervenalou a dle barvy je i pojmenovaný. Vnáší do života paprsky slunce a krásnou svěží záři, kterou nalezneme jen u mála drahých kamenů. Žluté odstíny mají velmi málo minerálů, např. Safír či Diamant. I citrín je v přírodě už velmi vzácný.

Postupem času se zjistilo, že Ametyst lze při vysoké teplotě přeměnit na Citrín a tato metoda se využívá na většinu kamenů dostupných na trhu.

Prsteny a další šperky s citrínem

VIDEO: Podoba citrínu

Zdroj obrázku: SXC.hu