Domů Drahé kameny Karneol a jeho krása

Karneol a jeho krása

1943
0
Sdílejte
Rate this post

karneolKarneol je základním kamenem nebeského Jeruzaléma a v druhé knize Tóry, Exodus, je jedním z kamenů zasazených do štítu, jež na hrudi nosil židovský kněz. Ve starověkém Egyptě byl považován jako krev bohyně přírody a Karneol jako symbol se vkládal nebožtíkům při balzamování do úst. O karneolu se dá vypsat mnoho mýtů, ale v historii měl i velice významné využití v každodenním životě a to při výrobě pečetí, neboť se tento drahý kámen velice snadno odděluje od vosku a jiných jílových hmot.

Karneol je polodrahokam průhledné medové, oranžové až červené barvy. Jeho název pochází z lat. Carneus = masový. Již od starověku se nejvíce používá v kamenořežbě a na výrobu šperků. Byl znám již ve starověkém Egyptě, kdy jím Egypťané vyzdobili slavnou masku panovníka Tutanchamona. Také jej vkládali do prstenů a medailon. Byl symbolem bohatsví, přepychu a krásy.

Karneol je kamenem odvahy, stability, vyrovnanosti a úspěchu, který symbolizuje slunce a oheň, a proto se vyznačuje vysokou energií, které pozitivně působí na motivaci a tvůrčí schopnosti člověka. Působí blahodárně ve vztazích k okolí, snižuje trému a pocit nejistoty, povzbuzuje naše sebevědomí a zvyšuje sebedůvěru, například při veřejných projevech a vystoupeních. Posiluje v nás pocit vyrovnanosti, dodává nám odvahu a motivuje nás k úspěchu a to nejen v pracovní oblasti, ale také v oblasti duchovní či emocionální. Je mimořádně důležitý v boji proti stagnaci duše i těla. Jeho energie nás povzbuzuje žít pro tento okamžik, žít „tady a teď“.

banner-colored-stones-600x315.png

Karneol a zdraví

Světlejší karneol (medové barvy) se používá při léčbě močových cest a tmavší karneol (červené barvy) zase na pročištění krve a při problémech s křečovými žilami. Celkově se doporučuje při léčbě artritidy, revmatismu, bolesti kostí a kloubů.

Karneol a vztahy

Karneol zlepšuje přátelské a rodinné vztahy, a to zejména mezi rodiči a dětmi. Napomáhá zlepšit narušené vztahy a navrací ztracenou důvěru. Tmavší odrůdy karneolu se používají při problémech s početím a léčbě neplodnosti. Také léčí frigiditu a impotenci.

Karneol a znamení zvěrokruhu

Doporučuje se nosit jako talisman v kapse nebo jako náramek na ruce, se kterým je občas nutné pohladit bolestivé místo na těle. Jako náhrdelník se nosí na hrudi, aby aktivoval krevní oběh. Karneol je přiřazován k těmto znamením: Beran, Blíženci, Rak, Lev, Panna a Kozoroh.

Přívěšky a šperky s karneolem

VIDEO: Krásna karneolu

Zdroj obrázku: SXC.hu