Domů Drahé kameny Hematit – kámen štěstí

Hematit – kámen štěstí

3512
0
Sdílejte
Rate this post

HematitJeden z nejpozoruhodnějších kamenů, který si zaslouží obrovskou pozornost je právě hematit, jinak nazývaný také jako krvel (původně z gr. Haimatitis = krvavě rudým). Vyskytuje se v červené až krvavě červené, nahnědlé, ocelově a železnočerné barvě. V tmavých barvách poutá pozornost jako lesknoucí se kov. Je považován za kámen štěstí a úspěchu, který nás má provázet zejména těžšími obdobími v našem životě, když se cítíme být fyzicky či psychicky přetíženi. Ušlechtilý Hematit je kovově lesklý a historii se využíval jako primitivní zrcadlo.

Něco málo z historie hematitu

Byl znám již ve starověkém Egyptě, kdy ho Egypťané dávali mrtvým pod hlavu jako talisman, který jim měl usnadnit vstup do podsvětí. Odpradávna byl spojován s lidskou krví a pozitivním působením na ni. Svého nositele měl ochraňovat před vykrvácením, takže byl známý také jako „zastavovač krve“. Při onemocněních, úrazech či operáciacách napomáhá v tvorbě bílých krvinek, ale také působí pozitivně na tvorbu červených krvinek. Celkově slouží k lepší prokrvení, a to především nejdůležitějších orgánů lidského těla, jako jsou ledviny, játra, slezina, srdce a plíce.

hematit

Hematit a jeho účinky na zdraví

V současné době se hematit nejvíce používá při výrobě známých „Shamballa náramků“, které nám napomáhají zbavit se jakýchkoli negativ v našem životě, v otevřenosti vůči světu a druhým a v objevování bezpodmínečné lásky.

banner-colored-stones-600x315.png

Samotný hematit se doporučuje při potížích s páteří, bolestech krku a svalů, a na celkovou obnovu po namáhavých a vyčerpávajících zásazích do lidského organismu jako jsou pobyty v nemocnici, operace a další zátěže. Dodává našemu tělu i duši potřebnou energii a vitalitu. Zlepšuje naši paměť av kombinaci s růženínem a ametystem pomáhá při problémech s nespavostí.

Hematit a vztahy

Hematit v nás podporuje otevřenost vůči druhým lidem a pomáhá při řešení sporů. Odbourává negativismem v jakékoli podobě, ať už v nás samotných nebo působících zvenčí. Je nápomocný i při dodávání sexuální energie.

Hematit a znamení zvěrokruhu

Doporučuje se nosit vždy s sebou, ať už v kapse jako talisman nebo v jakékoli podobě šperku. Kvalitně zpracovaný, v podobě šperku, působí hematit velmi exkluzivní a elegantně. Jeho magickou lesklou barvu ocení jistě nejen dámy, ale i pánové. Hematit je přiřazován k těmto znamením: Beran a Štír.

Klasické naleziště Hematitu jsou v Brazílii, Kanadě, v Německu a Itálii nebo v USA. V Arizoně se těží Hematit se zajímavou duhovými odlesky.

Drahé kameny se od nepaměti používají při léčení. Hematit má bojovat proti pohlavním chorobám a má pozitivní vliv na ledviny a močové cesty. V ezoterice je Hematit velice ceněný pro jeho silné energetické vibrace. Tyto vibrace jsou daleko silnější než u Křišťálu, který je na žebříčku energeticky silných kamenů hned druhý v pořadí. Pozor před hematitem by si však měli dávat pozor lidé s problémy se štítnou žlázou.

Náramky a šperky s Hematitem

VIDEO: O Hematitu

Zdroj obrázku: SXC.hu