Domů Drahé kameny Olivín – propojuje nás s přírodou

Olivín – propojuje nás s přírodou

3137
3
Sdílejte
Rate this post

olivínNázev tohoto polodrahokamu vznikl na základě podobnosti s olivově zelenou barvou. V minulosti byl starověkými Římany nazýván Topazos, podle názvu ostrova, kde se těžil. Později francouzskými klenotníky jako peridot. Vyskytuje se však i ve žluté, zlatozelené a hnědé barvě. Olivín, znamenité zelené barvy, v nás probouzí myšlenky o životě, o všem co na světě existuje a je žijící. Spojuje nás s říší rostlin, ve které často hledáme klid pro naši mysl a odpočinek pro naše tělo a duši. Prohlubuje v nás pocit propojení a jednoty s tvorstvem a matkou přírodou. Působí na naši mysl velmi pozitivně, a to především jeho svěžími energizujícími účinky. Duševní klid, fyzický relax a čerstvá osvěžující energie je právě to, co člověk potřebuje vedle každodenním shonu a v tomto uspěchaném světě. Olivín je polodrahokamem, díky kterému můžeme žít vyvážený a šťastnější život.
Olivín je velmi prastarý minerál, který znovu nabývá své slávy, kterou měl v dobách největší slávy egyptské říše o čemž svědčí mnoho nálezů z hrobek faraonů. Tyto drahé kameny se získávaly z Rudého moře. Toto ložisko s pádem Egypta upadlo v zapomnění a znovu bylo objeveno až na počátku 20. stol.

V minulosti se věřilo, že olivín ochraňoval svého nositele před zlými duchy a škodlivými duchovními silami. Nosíval proto jako amulet vždy sebou (narozdíl od amuletů, které se umisťovali v různých částech domu). Olivín je považován za kámen ochrany, klidu, vyrovnanosti a vyváženosti.

banner-colored-stones-600x315.png

Olivín a vliv na zdraví

Působí blahodárně na organismus jako antioxidant tím, že odplavuje z těla toxické látky. Používá se při léčbě ženských onemocnění a potíží a trávicích problémech. Celkově zlepšuje metabolismus. Působí uklidňující ve stresových, náročných a komplikovaných situacích. Také se používá ke zmírnění bolesti. Léčivé účinky má i na srdce, plíce a močový měchýř.

Olivín a vztahy

Je vhodný pro manželské páry na zlepšení problematických vztahů. Potlačuje žárlivost a hněv. Přináší odpuštění a mír. Výrazně zlepšuje i vztah člověka k sobě samému, přičemž mu napomáhá přiznat si vlastní chyby, odpustit si vlastní viny a tím se oprostit od tíhy minulých mylných činů a pochybení, a tím mu umožňuje jít dál bez prítiaž minulosti.

Olivín a znamení zvěrokruhu

Olivín se doporučuje nosit neustále při sobě a to v jakékoli formě (přívěšek, náušnice, náhrdelník, prsten). Olivín je přiřazován ke znamení Panny.

Těžba olivínu

Největší naleziště na světě byla teprve nedávno objevena v Pákistánu, který dodává na celosvětový trh s drahými kameny olivíny velice dobré kvality a krásné zeleně. Další naleziště jsou v Číně, USA, Africe, Austrálii a dokonce i v České republice.

Olivín/Peridot je jedním z mála minerálů které jsou známé jen v jedné barvě a to zářivé svěží zelené. Za tuto barvu může poděkovat přítomnosti železa. Olivín pomáhá zklidnit tělo i ducha a jeho jasná a plná zelená navozuje pocit harmonie a svěžesti. Pomáhá oprostit člověka před domýšlivostí a špatných myšlenek, které plísní a zatěžují.

Prohlédněte si krásné náušnice s olivínem

VIDEO: O olínu se rozpovídal Josef Polášek

Zdroj obrázku: SXC.hu

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.