Domů Drahé kameny Kalcit kámen rozhodnosti a sebedůvěry

Kalcit kámen rozhodnosti a sebedůvěry

2813
0
Sdílejte
Rate this post

kalcitKalcit kámen rozhodnosti a sebedůvěry odstraňuje předsudky, bojuje s leností, zklidňuje mysl, zmírňuje stres, posiluje paměť a intuici. Podporuje sebedůvěru, rychlé reakce, rozhodnost, schopnost překonávat překážky a dosahovat vytyčených cílů. Kalcit neboli vápenec patří do velké skupiny minerálů nejvíce rozšířených po celém světě. V závislosti na sloučeninách či prvcích, které kalcity obsahují, má kalcit různé zbarvení. Může být bezbarvý až černý, je průhledný až průsvitný se skelným leskem. Vzhledem k množství materiálu, který je v přírodě dobře dostupný se kalcit využívá ve stavebnictví jako přísada do cementu, vápna a jiné. Výhoda tohoto použití je malá tvrdost kalcitů, proto se snadno drtí.

Druhy kalcitu

V esoterice se použití kalcitu rozděluje podle barev a tím i čaker ve kterých jednotlivé barevné druhy kalcitů působí.

Čirý a bílý kalcit nás ovlivňuje svojí čistotou při duševním vývoji, odstraňuje předsudky a zažité názory, které tomuto vývoji brání. V tělesné rovině posiluje kosti, imunitní systém a čistí pleť.

Žlutý kalcit a zlatý kalcit působí nejlépe v centru břicha neboli v tzv. sluneční pleteni. V této čakře podporuje látkovou výměnu a celkovou rovnováhu organismu i psychiky.

Oranžový kalcit nejlépe působí v oblasti podbřišku, kde pozitivně ovlivňuje žaludek i celý trávicí trakt, Tlumí nevolnosti, klidní žaludeční šťávy a zmírňuje křeče v žaludku i v celém břiše podbřišku.

Růžový kalcit
neboli manganokalcit je symbolikou pro cit a lásku. Působí jako balzám na poraněnou duši či zlomené srdce. Využívá se zejména při všech chorobách, které sužují naše tělo, ale původ mají hlavně v naší hlavě.

Modrý kalcit poslouží jako jemně fungující kámen v době zotavování a relaxace. Snižuje krevní tlak a rozhání bolest ve všech tělesných rovinách. Jemně tiší nervy, potlačuje úzkost a odstraňuje negativní emoce. Pokud se použije na krční čakru, rozjasňuje komunikaci – zvlášť tam, kde panuje nesoulad. Modrý kalcit dokáže pohlcovat energii, filtrovat ji a vracet zpět ke prospěchu toho, kdo ji vysílá.

Černý kalcit funguje jako kámen, který v sobě uchovává vzpomínky a znovu je vyvolává, díky čemuž se dá odhalit, co se v minulosti odehrálo. Ukotvuje a „vrací“ do hmotného těla duši, která přežila trauma nebo stres. Potlačuje depresi a poslouží jako věrný společník každé duši, která se právě prodírá temnotou.

banner-colored-stones-600x315.png

Zelený kalcit léčí duši, potlačuje utkvělou, zkostnatělou víru a staré navyklé vzorce chování. Obnovuje duševní rovnováhu. Pomáhá opouštět staré návyky, ve kterých jsme ustrnuli, i když nám už nepřinášejí žádný užitek. Napomáhá komunikaci a přechodu ze stagnace k činnosti. Zelený kalcit umožňuje dětem, aby se v debatách dokázali držet vlastního názoru. Jedná se o účinný stimulátor imunitního systému. Mimořádně dobře působí, když rozložíme krystaly k ochranným účelům. Jedná se o kámen, který dokáže pohlcovat negativní energie a zbavovat tělo bakteriálních infekcí. Blahodárně působí na artritidu a stahování vazů či svalů. Pomáhá při léčbě kostí. Jeho zelené paprsky snižují horečku, léčí záněty, snižují hladinu adrenalinu a ruší nerovnováhu vzniklou hněvem. Zelený kalcit přikládán pravidelně na tělo pohlcuje nerovnováhu a měl by proto být po použití vyčištěn.

Islandský kalcity zesiluje vize a léčí oči. Pomáhá nacházet skrytý smysl vyřčená slova, snižuje napětí způsobené migrénami. Tento druh kalcitu je vynikajícím čisticím prostředkem na jemnohmotné tělesné úrovni.

Kalcit a jeho účinky na zdraví

Modrý kalcit působí na centrum krku, kde nám pomáhá nalézat ta správná slova pro naše myšlenky. Kromě této skvělé vlastnosti nám modrý kalcit pomáhá zpevňovat kosti a zubní sklovinu. Masáž oblázkem kalcitu nebo masážním mýdlem z tohoto drahého kamene uvolňuje záda a ztuhlý krk.
Kalcit posiluje kosti, klouby, imunitní systém. Podporuje hojení ran, mírní zažívací potíže, kožní problémy, reguluje látkovou výměnu, čistí pleť.

Kalcit pročišťuje vylučovací orgány. Napomáhá usazování vápníku v kostech, ale současně brání jejich vápenatění. Pomáhá posilovat kostru i klouby. Má blahodárný vliv na střevní flóru a na kůži. Kalcit podporuje srážlivost krve a hojení tkání. Posiluje imunitní systém au malých dětí napomáhá růstu. Jako elixír se vyznačuje rychlým účinkem. Dá se aplikovat na kůži, vředy, bradavice, hojí rány. Mezi jemnější účinky kalcitu patří pročištění čaker, kterým současně dodává novou energii.

Kdy se kalcit indikuje?

Při těchto problémech umí kalcit pomoci: nervozita, žaludeční potíže, nevolnost, nerozhodnost, stres, kožní problémy, nedostatečná sebedůvěra, únava, poruchy imunity, problémy s učením, lenost, kostní choroby, zuby, předsudky.

Známá naleziště kalcitu

Jak již bylo řečeno, naleziště jsou rozmístěné po celém světě, dokonce i v České republice. Známé jsou Koněpruské jeskyně v okolí Berouna, blízko u Prahy, jeskyně v Moravském krasu, dále u Příbrami či V Jáchymově. Dále jsou to Rusko, Anglie, Německo, Egypt, USA, Austrálie, Pákistán, Island, ČR, Mexiko, Nový Zéland, Indonésie …

VIDEO: Podoby kalcitu

Zdroj obrázku: SXC.hu