Domů Drahé kameny Opál – zesiluje chuť do života

Opál – zesiluje chuť do života

3213
4
Sdílejte
3/5 - (1 vote)

opálPůvodní název opálu pochází se staroindického sanskrtu, který používali už starověký Římané a v překladu znamená drahokam, protože byl považován za velmi cenný kámen. Opál se vyskystuje od bezbarvé podoby přes různé druhy barev, ve kterých se zrcadlí jiné barvy až po černou barvu. Je schopen měnit svou barvu v závislosti na teplotě, a to při kontaktu s lidským teplem. Tato výjimečná vlastnost dělá z opálu kámen, který může nahradit účinky ostatních polodrahokamů a drahých kamenů.

Je nádherným tajemným kamenem, který nám pomáhá odhalovat smysl, krásu a hloubku života. Pomáhá nám v odhalování naší životní cesty a učí nás žít v přítomnosti a s nadhledem. Je kamenem otevřenosti a inspirace, který v nás probouzí nové myšlenky a spontánní ideje.

Esoterici věří, že opál je kamenem, který v nesprávných rukou může působit negativně. A to proto, že podle nich, opál zesiluje charakterové vlastnosti svého nositele, a tedy u člověka s převažujícími negativními vlastnostmi, posílí právě sílu negativu.

Opál a jeho vliv na zdraví

Opál je nápomocný při různých tělesných potížích a podporuje celkové zdraví každého člověka. U žen udržuje hormonální rovnováhu a odstraňuje premenstruační syndrom. Léčí záněty, infekce a snižuje horečky. Pročišťuje krev a blahodárně působí na ledviny. Zlepšuje zrak a udržuje metabolismus v rovnováze. Celkově dodává člověku životní sílu, pomáhá odhalit dobré a pěkné stránky života a také zesiluje chuť do života.

Druhy opálu

Dle vzniku a barvy rozlišujeme různé druhy opálů, např. Boulder opál, Matrix opál, Ohnivý opál. Až do poloviny 19. stol. byly opály poměrně vzácné, ale pak přišel jejich prudký nástup na trh na drahé kameny a není divu. Opály v sobě spojují krásu všech oblíbených kamenů: ametystovou lehkou fialovou, žhavost granátů i hlubokou modř safírů. Aby se zvýraznila opalizace opálů, zkušení brusiči je brousí a leští do tvaru kabašon. Je to oválný na středu výrazně vystouplý typ brusu.

banner-colored-stones-600x315.png

Vzhledem k tomu, že opály obsahují velké procento vody oproti jiným drahým kamenům, není dobré ho vystavovat přílišnému suchu a teplu. Opály mohou po delší době na takovém místě praskat a jejich barva blednout, proto se doporučuje často jej nosit, aby kámen mohl čerpat vlhkost ze vzduchu.

Vztahy a opál

Opál svému nositeli pomáhá při hledání něčeho nového. Přináší do života neobvyklé zkušenosti, podněty a také nové vztahy. Vnáší do něj pestrost a dobrodružství. Díky opálu jsme více otevřenější, extrovertnejšími a uvolněnějšímu. Činy a rozhodnutí člověka jsou spontánnější, někdy až lehkomyslnější. Napomáhá v rozvoji vztahů a zabraňuje při jejich stagnaci. Zesiluje naše city a také sexuální výkonnost.

Opál má mít příznivý účinek na deprese, pomáhá se jich zbavit, navozuje příjemný pocit a pomáhá také nalézt opravdovou lásku. Barvy v Opálu značí měnící se náladu a pestrobarevný svět okolo nás.

Znamení

Doporučuje se nosit přes den, ne však denně, ale střídavě s jinými kameny. Doporučuje se nosit ve větším množství (nejen jeden malý kamínek), či ve více kombinacích (např. náušnice a náhrdelník najednou), což zajišťuje umocnění jeho účinku. Opál je přiřazován k těmto znamením: Vodnář, Beran, Rak a Kozoroh.

Zajímavost o opálu

Největší opál na světě byl nalezen v Austrálii a vážil 6843g. Speciálními lesku a hře barev uvnitř kamene se odborníky nazývá opalizace. Proč tento jev vzniká, se odborníci shodli až v 60. letech, kdy podrobný zkoumáním zjistili, že kuličky silikagelu se přeměnily na křemen v důsledku vysokých teplot a změně tlaků.

Bižuterie a šperky s opálem

VIDEO: Těžba opálu a jeho podoby

Zdroj obrázku: SXC.hu

4 KOMENTÁŘE

Comments are closed.