Domů Šperky Toužíte po exkluzivitě? Pořiďte si šperky vyrobené larvami hmyzu!

Toužíte po exkluzivitě? Pořiďte si šperky vyrobené larvami hmyzu!

1673
0
Sdílejte
Rate this post

sperky-larvy2Originalita je tím, po čem nejvíce prahne člověk milující módu. Neustále šokovat, překvapovat a být jedinečným. Hranice se proto posouvají stále dál az příchozích novinek zůstáváme stát v němém úžasu. Jinak tomu nebude ani při dnešním představeném hitu. Jeho vzniku předcházel kousek všímavosti šikovného designéra a nový nápad byl ihned na světě. O tom, že se po něm strhl ihned obrovský zájem, vás nemusíme jistě dlouho přesvědčovat.

Drobný architekt

Hubert Duprat je francouzský umělec, který se zajímá o netradiční provedení jeho děl. Jednou na břehu řeky pozoroval drobné larvy hmyzu, které se později přemění na nenápadné hnědé motýly. Žijí často ve vlhčím prostředí a na výrobu vlastních kukel používají výsostně přírodní materiály, které mají ve svém blízkém okolí. Potočník je známý jako dokonalý architekt, který dokáže vyrobit při tvoření larvy úžasné díla.

sperky-larvyPoužívá například písek, rybí kůstky, ale i jemné nečistoty, které najde během procesu výroby. V osmdesátých letech proto přišel Duprat na nápad, využít je pro tvorbu unikátních šperků, které by pak mohl posouvat do prodeje. Svou technologii musel zdokonalovat několik let, až přišel na fígl, podle kterého dokáže vyrobit takové kousky, které jsou pokaždé originálem a mají obrovskou hodnotu. Na vývoji spolupracoval i s biologem Jacquem Monodem.

banner-colored-stones-600x315.png

Zlato a drahé kameny

První podmínkou byla výroba vlastního uzavřeného akvária. To má sterilní prostředí a ukládá do něj vždy různý drahý materiál, který chce zakomponovat do šperků. Nejčastěji používá osmnácti karátove zlato, které má buď podobu jemného prášku, nebo to jsou pak drobné tyčinky, které larvy spojují dohromady. K tomu je zvyklý přidat i drobné kousky drahých kamenů.

Hmyz dokáže zpracovat například perly, opál, korál, rubín, safír a specialitou jsou drobné diamanty. Larvy se po vytvoření celého domku zakuklí a když z něj pak vyjdou jako jemní motýlci, umělec je následně vybere a spojuje do větších děl jako řetízky, přívěsky, náušnice, ale i prsteny. Skromně však vždy dodává, že nejvíce práce za něj udělají právě jeho malí kamarádi.

Vybírejte originální šperky

VIDEO: Šperky vytvořené larvami hmyzu

Zdroj obrázku: Wikipedia.com