Domů Šperky Zlatnice bez prstů vyrábí dokonalé šperky

Zlatnice bez prstů vyrábí dokonalé šperky

1354
0
Sdílejte
Rate this post

cisteni-sperkuSkutečnost, že se narodila bez prstů na rukou, nezabránila Annette Gabbedeyové, aby se stala profesionální zlatnicí. Výroba šperků jí nečiní sebemenší problém, dokonce si prý neumí představit, že by měla pracovat prsty.

Osmačtyřicetileté zlatnici z britského hrabství Somerset chybí prsty od narození. Jejím šperkům však nechybí nic, zvládá je originálně tvarovat i zdobit vkládáním drobných kamínků.

Protože je Gabbedeyová perfekcionistka, dokáže nad výrobou jednoho šperku strávit klidně až měsíc. Chce, aby byl dokonalý, proto s prací končí, až když je s výsledkem maximálně spokojená.

Jakkoliv se to zdá být nemožné, hendikepovaná zlatnice dokáže vyhotovit i jemné náramky, náušnice a prsteny.

banner-colored-stones-600x315.png

Britskému deníku Daily Mail se Gabbedeyová svěřila, že si vůbec nepřipadá nějak limitovaná, a když se jí lidé ptají, jak může vyrábět šperky bez prstů, odpovídá otázkou, jak to ostatní mohou dělat s nimi. Neumí si totiž představit, že by jí prsty při práci nepřekážely.

Nejdražším kouskem z její dílny byl náhrdelník z kombinace žlutého i bílého zlata s diamantovým a opálovým zdobením v hodnotě 25 000 liber (zhruba 830 000 korun). Gabbedeyová patří k nejlepším britským řemeslníkům a specialistům na opály.

Vybírejte si kvalitní šperky

VIDEO: Anette vyrábí špeky bez prstů

VIDEO: Šperky Annette Gabbedey

Zdroj obrázku: SXC.hu