Domů Šperky Náušnice, doplněk náš každodenní – co o nich možná nevíte

Náušnice, doplněk náš každodenní – co o nich možná nevíte

1627
0
Sdílejte
Rate this post

nenapadne-nausniceNáušnice nosí ženy již celá tisíciletí. Pokud jste ještě dosud nepodlehli jejich kouzlu, nastal ten správný čas. Nechte se i vy zlákat elegantním, ale i trošku bláznivým světem náušnic, které oplývají výjimečnou schopností změnit ženský vzhled k nepoznání.

Historie náušnic je opravdu bohatá

První pár vyrobili lidé před více než 2500 lety před naším letopočtem. Povinným módním doplňkem se staly v antickém Řecku či starověkém Egyptě, kdy jejich hrdou nositelkou byla i samotná Kleopatra. Dokonce se říká, že měla propíchnutý ušní lalůček až dvěma dírkami. Náušnice však nebyly jen výsadou žen. Nosili je i muži, vojáci z Persie, nebo námořníci, kteří využili sílu akupunktury a propíchnutím levého ucha si zlepšovali zrak. Kromě časů slávy si tento módní doplněk přežil i neblahé roky odmítání a úplného výmazu z trendů. Propichování uší se totiž považovalo za barbarské. Až v 70 – letech minulého století ohlásili náušnice svůj velký comeback a jejich oblíbenost přetrvává až do dnešních dnů.

Nabídka trhu je pestrá …

Od drahých kousků módních návrhářů, které si dovolíme koupit při významných příležitostech nebo jejich dostaneme jako dárek od všímavých partnerů, až po cenově dostupnou bižuterii. Neboť „Bizau“ už dávno nepředstavuje doplňky jen pro malé holčičky. V obchodech dnes najdeme náušnice pro každou příležitost – na denní nošení, do práce, významné doplňky společenských šatů, nebo jako součást plážového outfitu.

banner-colored-stones-600x315.png

Jaká by tedy měla být náušnice v jarním a letním období?

Velké a barevné. Nebojte se kombinovat a vytvářet kontrasty. Náušnice mohou, ale ne vždy musí ladit s oblečením. Odvažte se a ozvláštněte svůj vzhled výstředními kousky. Na materiálu nezáleží. Plasty těch nejrozmanitějších tvarů připomínající dětství – srdíčka, barevné kroužky, ovoce, či zvířátka. Nebo barevná sklíčka vsazené jako drahokamy. Masivní kovové náušnice připomínající Afriku, nebo lehké šperky ve stylu pohádek Tisíce a jedné noci. Výrobky z hlíny, či pestrobarevné peří. Vše je dovoleno.

Nechcete nosit těžké „závěsy“? Vsaďte na léty osvědčené dřevo a elegantně ním doplňte svůj etno look. Korálky v původních přírodních odstínech či uměle zabarvené se hodí každé z nás.

Při výběru náušnic dávejte pozor!

Hitem jsou i jiné přírodní materiály – perly, drahé kameny či jantar. Ale pozor! Pokud si nemůžete dovolit originál, při výběru napodobenin buďte velmi opatrné. Levně působící bižuterie je horší než žádná. Dopřejte si kvalitní šperky z rukou módních designérů, jejichž výtvory jsou vždy jedinečné a originální. Využijete je při společenských událostech nebo setkáních a podtrhnete nimi svůj půvab.

Při výběru správných náušnic nezapomínejte na styl oblékání a celkové rysy obličeje. Ne každý pár se vám totiž hodí. Nesmíme zapomínat ani na základní estetické návyky. Aby náušnice vyzdvihovals vaše přednosti, a nikoli nedostatky.

Vyberte si ze čiroké nabídky náušnic

Zdroj obrázku: SXC.hu