Domů Zajímavosti Jak pečovat o diamanty a diamantové šperky?

Jak pečovat o diamanty a diamantové šperky?

2480
0
Sdílejte
Rate this post

prsten-ringJak pečovat o šperky s diamantem? Přinášíme Vám jednoduché rady jak udržet úžasnost vašich diamantů navěky. Diamantovými šperky jste si možná splnili jeden z životních snů. Je samozřejmé, že chcete, aby jejich krása a úžasný lesk byly stejné, jako když jste je dostali. Připravili jsme pro vás několik jednoduchých rad, jak pečovat o své diamantové šperky.

Vaše šperky neztratí nic ze své krásy, budete-li se pravidelně věnovat jejich údržbě. Diamant se může poškrábat o jiný diamant. Je proto důležité uchovávat diamantové šperky odděleně v samostatných krabičkách či ve šperkovnici, kde má každý šperk svůj prostor.
Diamantové šperky nenoste, pokud budete dělat těžkou práci. Korunka, která drží diamant, by se mohla uvolnit a velmi snadno byste diamant ztratili. Jako prevenci navštivte při intenzivním nošení každých 6 měsíců šperkaře, aby zkontroloval a případně upravil usazení diamantů. Stálý třpyt diamantů zajistíte jejich čištěním. Nejlepší je přenechat čištění profesionálům v rámci pravidelné šestiměsíční údržby. Existují ale i domácí metody:

banner-colored-stones-600x315.png

Jarová voda

Namočte šperky do vlažné vody s jarem Lehce šperky vyčistěte měkkým kartáčkem na zuby. Potom každý šperk opláchněte pod vlažnou tekoucí vodou. Šperky opatrně osušte v jemné tkanině. Ujistěte se, že v nádobě nemáte žádný šperk, a teprve pak umývací lázeň vylijte.

Domácí čpavek

Umístěte šperky na půl hodiny do roztoku 1:100 dvaceti pěti procentního amoniaku a teplé jarové vody. Vyndejte je a jemným štětcem je z obou stran oprašte. Potom je dejte podruhé do roztoku, opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou a usušte v papírové utěrce.

Nepřekonatelný alkohol

K čištění můžeme také použít alkohol, ale bez barviv a různých jiných přísad. Jde o bezpečnou metodu, jak diamanty vyčistit. Doporučujeme čistý líh dostupný v každé lékárně. Jednoduše stačí položit kameny do sklenice s lihem cca 1h a pročistit kartáčkem. Poté je osušíte v jemné tkanině.

Prsteny s diamanty

Zdroj obrázku: SXC.hu