Domů Drahé kameny Granát – kámen ohně

Granát – kámen ohně

3015
2
Sdílejte
Rate this post

český granátNázev granátu vznikl z latinského slova granatus což znamená zrnka granátového jablka. Granát je jeden z nejdražších a nejpopulárnějších drahých kamenů světa. Barevná škála granátu se pohybuje od různých tónů červené barvy až po tmavohnědou. Podle hebrejské legendy Noe zavěsil granát ve své arše na zesílení světla během dlouhé cesty, protože za starých časů lidé věřili, že temná barva granátu pomáhá rozjasnit noční oblohu.

Granát je kamenem ohně a vášně ale také symbolizuje čistotu srdce. Přispívá k nabírání nových sil a také k jejich obnově. Dokáže zlepšit proudění energie v těle a tím pomáhá získat ztracenou sílu. Dodává odvahu ke změnám k lepšímu novému začátku. Granát podporuje pevné vztahy, přináší hlubokou a věrnou lásku, podporuje větší zájem o partnera a udržuje v rovnováze sexuální touhu. Prospívá zvláště v situacích, z nichž zdánlivě není východisko. Právě tak poslouží ve chvílích, kdy se život rozbije na kousky.

Otevírá vyšší mysl a probouzí štědrost. Po citové stránce otevírá srdce k novým pevným vztahům.

Léčebné účinky granátu

Granát regeneruje tělo, podněcuje metabolismus, léčí páteř a buněčné problémy. Reguluje krevní oběh a tlak krve. Podpooruje tvorbu červených krvinek. Blahodárně působí i na srdce a plíce. Regeneruje DNA, pomáhá vstřebávat minerály a vitamíny. Aplikuje se při chudokrevnosti, nemocech kostí, kůže a při zánětech. Zelený granát je užitečný při léčbě rakoviny.

Astronomické znamení: Beran, Kozoroh, Lev, Střelec

banner-colored-stones-600x315.png

Různé druhy granátů

Většina odborníků si pod pojmem granát představí skupinu cca deseti různých drahých kamenů podobného charakteru. V této skupině vede červená barva a je pro granát typická, ale málokdo ví, že granát existuje v různých barevných odstínech, např. zelené, žluté či oranžové. Výjimku tvoří modrá.

Klasická naleziště jsou v Čechách, kde naleznete Český granát, dále v Indii, Rusku nebo již. Americe. Když se řekne Granát, většinou se jedná o granát Almadin, nikoli o výjimečný Český granát. České granáty neboli Pyropy jsou malé kameny, nicméně s nádhernou barvou a leskem, které se do šperků kladly velice blízko sebe a ve více kusech. Jako centrální kameny se používají zejména Granáty Almadiny a to z prostého důvodu: velké Pyropy se již nevyskytují, kdežto Almadiny se vyskytují i ve větších velikostech.

Barevné variace a typy granátů

Rodolit – sametově červený granát z USA
Spesaarit – mandarinkově oranžový až červený granát z Namibie
Glosuralit – žlutohnědý granát z Mali
Tsavorit – zelený granát z Tanzanie
Demantoid – zelenkavý granát z Uralu či Namibie

Granáty ve špercích jsou známy po tisíce let od počátků Egypta a byl používán jako ochránce člověka před zlem. Je kamenem vášně a pod jeho vlivem v sobě lidé bourají zábrany a otvírají svoje srdce lásce a touze.

Oblíbené jsou i přívěšky s Českým granátem

VIDEO: Náušnice s českým granátem

VIDEO: Náhrdelník s českým granátem

Zdroj obrázku: SXC.hu

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.