Domů Drahé kameny Křišťál

Křišťál

3110
0
Sdílejte
Rate this post

křišťálStředověké představy o vzniku krystalů křemene byly takové, že se jedná o zkamenělý led. Dnes už víme, že křemen je tvořen oxidem křemičitým a je to jeden z nejrozšířenějších minerál na světě. Tvoří cca 60% zemského povrchu. Každé písečné zrnko je ve skutečnosti křemen zbarvený do zlatova směsí železa. Barva křemene závisí na barevných příměsích přírodního původu a odtud se odvozují pro tyto druhy jména: fialový Ametyst, růžový Růženín nebo žlutý Citrín. Nejrozšířenější je čirý krystal Křemene, který nazýváme Křišťál.

Zvláštnosti křišťálu

Čiré krystaly bez příměsí jsou velice krásné a raději se ponechávají v přírodním stavu bez broušení a dalších úprav. Velké a zajímavé kusy se brousí např. do tvaru koule, které se přisuzují magické vlastnosti. Největší křišťálová koule na světě je z Číny a má průměr 30cm. Známý je také Křišťál ve tvaru lebky o velikosti 20cm z kultury Aztéků.

Křišťál má zvláštní vlastnost, při které při zahřívání krystalu nebo pod vysokým tlakem vzniká na jeho povrchu elektrický náboj. Říká se, že je pyroelektrický. Naopak při působení elektrického proudu na krystal vzniká v krystalu pnutí. Tato vlastnost se využívá např. v zapalovačích pro zažehnutí jiskry nebo v přístrojích na potápění ve velkých hloubkách. Příběhy o jasnovidcích poukazují na používání křišťálových koulí při předvídání budoucnosti. Před cca 19. stol. se k věštění používal krystal berylu, poté se přešlo k použití křišťálové koule. Energie v tomto kameni se využívá i při práci s křišťálovým kyvadlem.

Krystaly křišťálu jsou velký energetický zářič a mají neuvěřitelnou schopnou čistit tělo, prostředí ve kterém se krystal nachází i ostatní kameny. Proto by měla v každém obydlí být křišťálová drúza, která pročistí byt od negativních energií i elektromagnetického záření, a na které by se mohli čistit i ostatní kameny používané pro léčbu i k rituálům.

Křišťály mohou obsahovat různé inkluze Turmalínu, Sagenitu, Limonitu a dalších krystalů. Takovéto kameny jsou energeticky velmi silné, neboť sílu krystalů znásobuje síla Křišťálu.

kristal

Vlastnosti křišťálu

Horský křišťál je díky své jedinečné spirálové krystalické formě nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Pohlcuje, ukládá, uvolňuje a reguluje energii. Kromě toho ji dokáže výborně odblokovat. Pokud jsou akupunkturní jehličky pokryté křišťálem, stoupne jejich účinnost o deset procent. Jak ukázala Kirlianova fotografie, vaše biomagnetická pole se v případě, že držíte v ruce horský křišťál, zdvojnásobí. Současně křišťál odstraňuje svalové křeče a chrání před radiací. Vytváří elektromagnetické vlny a odstraňuje elektromagnetický náboj.

Práce s horským křišťálem na vibrační úrovni umožňuje naladění na specifickou energii, kterou potřebujeme na uzdravení nebo ke splnění duchovního úkolu. Uvádí energii do nejdokonalejšího možného stavu a odstraňuje vzniklou nerovnováhu. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány těla. Současně vede ke hlubokému pročištění duše a spojení duševní dimenze s myslí.
Na duchovní úrovni zvyšuje horský křišťál energii na nejvyšší možnou míru. Vyskytuje se v mnoha barvách. Čirý křišťál funguje na všech rovinách bytí. Horské krystaly v sobě ukládají informace jako přírodní počítač a současně představují duchovní knihovnu, která čeká, až do ní někdo vstoupí. Křišťál je také vybaven schopností rozpouštět karmickou setbu. Zvyšuje duševní schopnosti a naladí vás na duchovní účely, pro které jste vyjmutí. Pokud se použije při meditaci, dokáže odfiltrovat všechny rušivé vlivy. Je nejúčinnějším příjemcem naprogramování.
Na mentální úrovni napomáhá soustředění a uvolňuje dosud uzamčenou paměť. Horský křišťál je vynikající střadatel energie. Když ho připevníte k palivovému systému automobilu, dokáže snížit spotřebu pohonných hmot.

banner-colored-stones-600x315.png

Horský křišťál mívá různě tvarované plochy podle toho, jak rychle vznikal. Tyto tvary mají obrovský význam.

kristalova-koule

Léčebné využití křišťálu

Horský křišťál je nejdokonalejší léčivý kámen a dá s použít při řešení jakéhokoliv problému. Podporuje činnost imunitního systému a uvádí tělo do rovnováhy. Výborně působí při hojení popálenin. Uvádí do vzájemné harmonie čakry.

Druhy křišťálu

Černý křišťál pomáhá v kontaktu s lidmi a potlačuje strach. Zklidňuje mysl, pomáhá porozumět vlastní duchovní podstatě a povzbuzuje naději. Blahodárně působí na orgány v horní polovině těla. Čistí proudění krve a posiluje imunitní systém.

Zlatý křišťál (s přírodní vrstvou chromu, nažloutlý, průhledný) umožňuje duchovní komunikaci mezi dvěma světy a to i na velkou vzdálenost. Současně dodává větší sílu léčení na všech úrovních.

Zelený křišťál otevírá a stabilizuje srdeční čakru. Mění negativní energie, podněcuje kreativitu a udržuje v rovnováze žlázy s vnitřní sekrecí.

Pestrý (harlekýnský) křišťál v sobě mívá strunky červených tančících bodů. Spojuje základní a srdeční čakru s korunní čakrou, čímž zvyšuje tělesnou a duchovní vitalitu. Udržuje v rovnováze polarity meridiánů a ukotvuje je do éterické roviny. Vytváří harmonii na úrovni vyššího a fyzického nervového systému. Pestrý křišťál pomáhá při projevech univerzální všeobjímající lásky a funguje jako most mezi duchovním a fyzickým světem. Při léčbě posiluje cévy a paměť, pomáhá překonávat nedostatečnou činnost štítné žlázy. Aktivuje vůli k uzdravení a odstraňuje nerovnováhy. Současně pomáhá proti malomyslnosti.

Lithiový křišťál (přírodně zbarvený s fialovočervenými tečkami) působí jako přírodní antidepresivum. Jeho mocná léčivá energie jemně odhaluje okolnosti vyvolávající deprese. Neutralizuje zakořeněný strach a trápení. Dokáže proniknout do minulých životů, kde může odstranit kořeny citové nerovnováhy přetrvávající do současného života. Lithiový křišťál je vynikajícím očistným prostředkem na čakry. Dokáže také čistit vodu. Mimořádně účinný je pro léčitele rostlin a zvířat.

Přírodní titan je vetkán do křišťálu, který pak má stejné vlastnosti jako křišťál duhové aury. Často bývá vrostlý do křišťálu v podobě kamene obohaceného titanem.

Přírodní duha, která se nachází v mnoha křišťálech, zvyšuje vnímavost k univerzální lásce, zahání vše negativní a rozptyluje léčivou energii do těla i do okolního prostředí.

Tangerský křišťál (v přírodní podobě je průhledný oranžový) je vynikající kámen k léčení následků šoku a traumat, zejména na duševní úrovni. Dá se použít na opětovné nabytí vlastní duše a na léčení následků duševních útoků. Tangerský křišťálem můžeme léčit minulé životy. Blahodárně působí v situacích, kdy duše cítí, že se dopustila chyby, za kterou musí nyní platit. Duše se od křišťálu učí hledat v každé zkušenosti nějaký dar. Tangerský křišťál aktivuje a harmonizuje duchovní čakru, přičemž současně podněcuje proudění kreativní energie. Může vás provázet až za hranice toho, čemu jste byli dosud ochotni věřit a zavede vás k novým, pozitivnějším vibracím. Názorně ukazuje, jak „podobné přitahuje podobné“.

Tibetský křišťál se vyskytuje v podobě krystalů s jedním nebo dvěma hroty. Uvnitř někdy může skrývat černou tečku. Přináší v sobě rezonanci s tibetskou a esoterických moudrost, která v končinách, odkud pochází, po dlouhou dobu vzkvétala. Při meditaci s tibetským křišťálem se dá na tuto moudrost napojit. Takto získané informace pak můžeme instinktivně použít při léčbě a duchovních cvičeních. Křišťál umožňuje přístup k záznamům Akáši. Tento zředěný, ale přesto uzemněný kámen je obdařen silně soustředěnou energií, která vstupuje do těla, vede k hlubokému uzdravení a dodává sílu jemnému vyššímu tělu. Když se používá na fyzické tělo, očistí v něm všechny meridiány a dodá jim energii.

Náhrdelníky a další šperky s křišťálem

VIDEO: Energie z křišťálu

Zdroj fotografie: SXC.hu