Domů Šperky Nejdražší šperky na světě

Nejdražší šperky na světě

3376
0
Sdílejte
Rate this post

Ty nejcennější šperky ukrývají královské rodiny nebo patří mezi vzácné klenoty různých států. Jejich hodnota je zvýšena jejich věkem a funkcí, kterou vykonávají. Vedle nich se však na trhu vždy objeví pár kousků s hříšně vysokou sumičku při jejich prodeji. Většinou se pak o ně rozdmýchá velký zájem, protože jejich cena se zvýší nejen na dražbě, ale i díky řečem, které je doprovázejí v médiích.

 

diamantove-bikiny

Diamantové bikiny, Steinmetz

V tomto případě nejde o šperk v pravém slova smyslu. Tyto bikiny byste asi nikde jen tak nevystavovali a neobstáli byste s nimi ani na pláži. I proto se staly unikátním výstavním kouskem. Hodnota této práce se pohybuje kolem 30 milionů dolarů. 150 karátů diamantů prošlo rukama šikovné designérky Susan Rosen. Spojovala je velmi opatrně, aby dokázaly vytvořit pevný oděv, který odolá i případnému praktickému nošení.

 

prsten-chopard

Prsten Chopard s modrým diamantem

Klenot mezi těmito šperky získal svou unikátní pozici díky obrovskému diamantu, který trůní v jeho centru. Jeho jedinečnost spočívá v přirozeném zbarvení, které se předvedlo v nádherné čiré ​​modré. Vsazený je na prsten z 18 karátového bílého zlata. Průvodce mu dělají po obou stranách průzračné kameny stejné hodnoty. Výsledná částka je téměř 17 milionů dolarů. Údajně jde o nejdražší kousek na světě, co se týče prstenů.

banner-colored-stones-600x315.png

 

nausnice-slzy

Slzičkové náušnice, House of Harry Winston

Další unikátní kousek vznikl v dílně exkluzivní značky, po jejíchž doplňcích prahnou i celebrity. Konkrétně tyto náušnice mají v rodném listě napsaný rok 2006 a vznikly ze čtyř dokonale opracovaných diamantů. Dohromady mají 60 karátů a cena je přibližně 8,5 milionu dolarů. Nápad se spojením dvou slz spojuje i krásná symbolika. Šperk zároveň není vulgární a okázale neukazuje na svou velkolepost, i proto byl velmi očekávaným zbožím značky Harry Winston.

 

nahrdelnik-smaragd

Diamantově – smaragdový náhrdelník, Chopard

Celou sbírku exkluzivních doplňků musíme doplnit ještě o náhrdelník. Ten pochází také z dílny Chopard a zároveň je cenově nejlevnějším modelem ze všech pěti. Na jeho zakoupení byste potřebovali „jen“ 3 miliony dolarů. Majestátní dílo sestává ze 60 karátově čirých diamantů a 191 smaragdů. Podle posledních informací však zatím ještě nebyl prodán a zřejmě také poputuje nejprve do dražby.

 

srdce

Náramek Burma Ruby

Jedním z nejdražší vydražených kousků, je i tento unikátní náramek. Dominantou jedinečného kousku se stává rubínově červený 60 karátový diamant, který má tvar srdce. Zbytek šperku tvoří desítky drobných čirých kamínků, jejichž hodnota je 150 karátů. Spolu to dává dohromady výjimečnou kombinaci, jejíž cena byla vyčíslena na 14 milionů dolarů. Čí ruka se může pyšnit tímto skvostem však zůstalo nadále jen otázkou, protože náramek se přesunul do obydlí neznámého dražitele.

Zdroj obrázků: Wikipedia.org