Domů Šperky Nejdražší šperky světa

Nejdražší šperky světa

2131
0
Sdílejte
Rate this post

penize-sperkyPokud přemýšlíte, co by vás stály nejdražší šperky na světě, pak si uvědomte, že byste museli sáhnout do kapsy hodně hluboko. Budete muset totiž vytáhnout stovky miliónů až několik miliard korun.

Nejdražší diamant

V Asii se prý prodal růžový diamant za neuvěřitelných 437 miliónů korun. Diamant měl něco přes 14 karátů. To už je celkem solidní. Nejdražším vydraženým diamantem je ale stále Fancy Intense Pink. Tento diamant má téměř dvacet pět, cena byla čtyřicet šest miliónů dolarů – to už se blíží hranici devět set miliónů korun.

Prsten za 1,4 miliardy korun

To, že prsten se zasazeným diamantem je tím nejcennějším, co můžete nasadit na prst jakékoliv ženě, je všeobecně známou věcí. Mistrovský klenot pocházející ze šperkařské firmy Shavish by ale ohromil i proslavenou starověkou egyptskou královnu Kleopatru. Ostatně, byla by jednou z mála žen, která by si podobný klenot mohla dovolit.

Cena šperku, který je celý vybroušen z jednoho jediného kusu 150karátového diamantu, je totiž doslova ohromující. Případný zájemce si musí, krom nezbytné a početné ochranky, připravit neuvěřitelných 1,4 miliardy korun. Natolik si výrobce šperku cení. Za vysokou cenou stála skutečnost, že šperk je možné vyrobit pouze na míru konkrétního kupce. Musí totiž sednout úplně přesně, dodatečné úpravy nejsou možné.

banner-colored-stones-600x315.png

Práce na něm švýcarskému klenotnictví zabrala i s použitím nejmodernější laserové technologie celý rok. Výsledek ale stojí za to a jedná se v tuto chvíli o suverénně nejdražší prsten planety. Za ten byl až dosud považován prsten s mimořádně vzácným modrým diamantem, jehož cena se pohybovala okolo 325 milionů korun.

Vlastnictví překrásného a unikátního diamantového prstenu však naštěstí není pouze výsadou miliardářů. Největší diamantová společnost ve střední a východní Evropě, Diamonds International Corporation – D.I.C. a.s., nabízí ve svých českých showroomech diamantové šperky v široké cenové škále.

Navíc své šperky prodává i s certifikátem kvality. Tato služba není dosud v Česku příliš obvyklá, ale je pro kupujícího v podstatě jedinou zárukou, že kupuje klenot v proklamované kvalitě. Diamonds International Corporation – D.I.C. a.s. navíc tuto certifikaci stvrzuje i vyrytím jejího čísla uvnitř šperku. Samozřejmostí pak je to, že všechny diamantové šperky jsou navrhovány předními světovými designéry v čele s jednou z nejuznávanějších návrhářek Blankou Matragi.

Vybírejte si kvalitní šperky

Zdroj obrázku: SXC.hu