Domů Zajímavosti Eko šperk: Živá rostlina na krku místo náhrdeníka

Eko šperk: Živá rostlina na krku místo náhrdeníka

1729
0
Sdílejte
Rate this post

ekosperkDnes už cokoliv má přívlastek EKO nebo BIO, dokonce i šperky. Nejde však o žádné kameny, či jiné kousky neživé přírody zformované do šperku, ale o šperky, které skutečně žijí! Jak je to možné? Jednoduše – jejich neodmyslitelnou součástí jsou živé rostlinky.

Průmyslová designérka z Atlanty Colleen Jordan se rozhodla vdechnout šperkům život, a to doslova. Ve své překvapivé kolekci nabízí mini vázičky nebo košíky s mini rostlinkami, které se dají zavěsit na krk jednoduše jako přívěsek, prsten, brož nebo dokonce i ozdoba na kolo. Všechny ozdobné předměty jsou vytvořeny tak, aby zabránily znečištění oděvu nositele kapající vodou.

banner-colored-stones-600x315.png

Nejsou jednotvárné

Šperky nejsou jednotvárné, najdeme zde od elegantnějších až po veselé kreace, stejně si můžeme vybrat i barvu květů či rostlinek, ne všechny jsou jen zelené. Šestadvacetiletá autorka těchto zajímavých kreací doporučuje zájemcům o netradiční šperk, aby využily její návrhy na růst drobných sukulentů nebo jako vázy na čerstvé pupeny květů. Mladá designérka se dnes se věnuje svému někdejšímu koníčku naplno a těší se velkému úspěchu. Dosud se jí podařilo prodat více než dva tisíce šperků, a to neobchoduje se svými pracemi více než tři roky. Živé šperky je možné sehnat prostřednictvím internetu za cenu od přibližně 16 do 35 eur.

Podle Daily Mail původně šlo jen o nápad, který slečna Colleen formovala během studia průmyslového designu na vysoké škole. Za necelé tři roky se však z mimoškolní aktivity a obyčejného koníčka stala činnost na plný úvazek a mladé dámě začala vcelku úspěšná kariéra. V současnosti pracuje na nových jarních kolekcích a také připravuje překvapení ve formě rostlinných šperků pro muže. Nechme se překvapit

Zdroj obrázku: Wikipedia.org