Domů Zajímavosti Věříte v léčivou sílu kamenů a šperků?

Věříte v léčivou sílu kamenů a šperků?

1384
0
Sdílejte
Rate this post

křišťálV lidské historii můžeme najít řadu příkladů, které vypovídají o zázračné síle kamenů. Není to jen kámen z fantasy filmu o princezně Fantaghiro a její věrném pomocníkovi „mluvícím kameni“ či slavný kryptonit, který dodával sílu „supermannovým nepřátelům“ tím , že právě naopak jeho samotného oslabil … Obrovské kamenné stavby jako například „záhada Stonehenge“, egyptské pyramidy v Gíze nebo další zajímavosti světa napovídají o tom, jak už naši předkové v dávné minulosti uměli s kameny a šperky zacházet. Věděli, který kámen mají na co použít a také, který kámen má jakou sílu. Čerpáním z minulosti vznikly celé nauky o kamenech, minerálech, drahých kamenech a polodrahokamech.

Jak však přijít na to, zda síla kamenů opravdu funguje?

Minerály a kameny jsou již od pradávna opředeny různými mýty a legendami. Některé hovoří o kamenech přinášejících štěstí, jiné o kamenech s léčivými účinky, posvátných kamenech, ochranných kamenech či naopak o prokletých kamenech. Samotní léčitelé věří, že světlo a energie vyzařující z kamene může mít léčivý vliv na lidské tělo i na jeho duši. Podobně, jak je všeobecně známo, nejen rostliny a stromy, ale i kameny v sobě skrývají jistou sílu.

banner-colored-stones-600x315.png

Skeptici by tvrdili, že může jít o sugesci, autosugesci nebo prostě o víru v zázračné účinky kamenů. Fanatici by nás urputně přesvědčovali o nadpřirozené či přímo božské síle, nebo o tajné magické či temné ďábelské síle těchto nerostů. Ať je to už tak či onak, ti z nás, kteří nahlížejí na sílu kamenů se zdravým rozumem, jistě souhlasí, že přesto, že se kameny řadí mezi neživou přírodu, nejsou až tak docela neživé. Má se tím na mysli to, že i v kamenech je ukryto cosi, čím je prostoupený nejen celý svět, ale i samotný člověk, a tím je právě energie. Slovo energie, pochází z řeckého energeia (vůle, síla či schopnost k činům). Energie může mít tvar, zvuk (frekvenci), barvu, může se pohybovat přenášet nebo jednoduše řečeno má určité vibrace, které mohou působit na naši bytost. Energii různých kamenů využívali naši předkové už v pradávných dobách. Tyto zkušenosti se zachovaly až dodnes a energie kamenů je využívána nejen při různých činnostech, jako jsou například masáže, reiki, ale především v léčitelské oblasti. V léčitelství má každý kámen jiný význam, jiné schopnosti, z hlediska zdravotních účinků, energetických účinků a účinků na psychiku, tedy na naše schopnosti.

Dospěli jsme k tomu, že kameny v sobě ukrývají určitou sílu, a to energii, která podle našich předků a jejich zkušeností zachovaných až dodnes, může být přínosem pro náš život, a to především pro naše fyzické nebo duševní zdraví. Kameny existují na zemi mnohem déle než lidstvo samo. Proto kdoví jaké záhady a tajemství ještě v sobě ukrývají …

VIDEO: Energii kamenů využívá například masáž lávovými kameny

Zdroj obrázku: SXC.hu