Domů Drahé kameny Čaroit – dodává energii

Čaroit – dodává energii

3112
0
Sdílejte
Rate this post

caroitPři prvním pohledu na tento drahý kámen uvidíte vířící vzory krystalů zbarvených do různých odstínů fialové až po černou a naopak světle levandulovou. První zmínky o Čaroitu jsou známy ze 40.let z Jakudska (Rusko) a od té doby se dostal vzhledem ke svým meditačním a čarovným vlastnostem do velké obliby. Toto jediné naleziště je známé svým nepřístupným terénem a podnebím. Proč se však nepodařilo tento drahý kámen objevit jinde, zatím není známo.

Tento křemičitan byl objeven až roku 1976, extrémně vzácný minerál, protože se nachází jen na jediném nalezišti na světě (Jakutsko).

Je to kámen proměny, napomáhá ovlivňovat duši a překonávat strach, obzvláště ten hluboce zakořeněný, vyrovnávat se s mimořádnými změnami na duchovní úrovni, má velkou hojivou moc na tělesné i duchovní úrovni, probouzí bezvýhradnou lásku sám k sobě a pomáhá vyrovnat se s našimi zápornými vlastnostmi, uvádí do rovnováhy zmatené emoce. Potlačuje, stres, obavy, posedlost, frustraci, přeměňuje negativní energii v hojivou sílu a pocity nerovnováhy uvádí v harmonii a uvolnění. Probouzí srdeční a korunní čakru, pročišťuje auru a ukazuje způsob nápravy karmických předurčení.

800px-Czaroit_miska

Léčebné využití čaroitu

Dodává energii vyčerpanému organismu,reguluje krevní tlak, má blahodárný vliv na oči, srdce, játra, slinivku břišní. Napravuje játra poškozená alkoholem. Zbavuje křečí a bolestí, zahání nespavost a pomáhá dětem klidně usínat. Vysoce účinný čistič fyzického těla.

Čaroit a esoterika

Hlavní působení Čaroitu je v čakře temena, čela a srdce, kde jej přikládáme tak, aby měl kontakt s pokožkou, nebo nosíme jako přívěsek, který si můžete vybrat z bohaté nabídky stříbrných přívěsků z drahých kamenů na naturshop.cz. V srdeční čakře vnáší do prožitků člověka svěží vítr a optimistický pohled na svět, otevírá srdce všem nesobecké lásce. Je to jakýsi spojenec pro všechny, kteří se musí podřizovat cizím názorům, např. v zaměstnání a činí naše jednání jako službu celému lidstvu.

banner-colored-stones-600x315.png

V čakře temena, kam jej přikládáme při meditaci, je kamenem proměny. Probouzí v nás touhu po poznání vlastního já, potlačení našich záporných vlastností a hlavně našeho ega. Pomáhá nahlížet nad běžnými problémy z vyšší perspektivy, podporuje bystrost a schopnost rychlého rozhodování. Přikládáním na čakru čela v nás Čaroit vede cestou k Bohu a pomáhá nám vnímat svět a celé dění okolo nás v celé dokonalosti a kráse. Potlačuje zakořeněný strach a nejistotu z budoucnosti. Zvlášť citliví jedinci přiložením čaroitu na čakru čela ukazuje vize z minulosti.

Čaroit versus Sugilit

Vířící barevné tóny fialové od světlé po tmavou nás na první pohled upoutají svojí živou strukturou hedvábným třpytem. Barevné odstíny fialové jsou způsobeny zbarvením chemických prvků Barya a Stroncia, samozřejmě přírodní cestou. Čaroit je velmi podobný Sugilitu, ale oproti tomuto drahému kameni je fialová u Čaroitu z naturshop.cz světlejší a s nádechem do fialovomodré. Živá struktura učinila z Čaroitu velmi oblíbený kámen. Dříve se používal jako surovina pro výrobu ozdobných předmětů, nyní se hojně používá na šperky na výrobu přívěsků, náušnic či náhrdelníků a postupem času byly objeveny i léčivé vlastnosti Čaroitu, které se využívají v esoterických vědách a alternativní medicíně.

Vyberte si krásný čaroit na krk

Čaroit – na krk lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

VIDEO: Náhled na Čaroit (Charoit)

Zdroj obrázku: wikipedia.org