Domů Drahé kameny Ametrín

Ametrín

2112
0
Sdílejte
Rate this post

Ametrine_cutAmetrín (Ametrine, trystine, Boliviano) pochází z ložisek nacházejících se nedaleko hranic Brazílie a Bolívie. Spojuje v sobě sílu dvou mimořádných kamenů – duchovního ametystu a zářivého citrínu. Do Evropy byl poprvé přivezen španělskými dobyvateli z bolivijských dolů Anahi jako vzácný dar pro španělskou královnu.

Ametrín = duchovní kámen

Ametrín je nádherný hluboce duchovní kámen, který umí okouzlit každou vnímavou duši. Vyvolává dojem, jakoby v jeho nitru existoval jiný svět obývaný éterickými bytostmi. Mnozí lidé v krystalech Ametrínu cítí přítomnost andělů.

Vliv ametrínu

Ametrín uklidňuje, pomáhá soustředit se na meditaci i na studium. Účinek Ametrínu je silný a rychlý. Uvolňuje mysl od napětí, nervozity a stresu. Svou nadzemskou čistotou podněcuje v člověku chuť tvořit a probouzí kreativitu. Posiluje osobnost a pomáhá rozhodovat správně o směřování života. Chrání člověka před psychickými útoky a přímým vlivem negativních energií. Je účinný a potřebný zejména při dlouhodobých nemocech, pomáhá odstranit z těla negativní energii a uvolňuje bloky na všech úrovních. Čistí krev, posiluje imunitu a tělo účinně regeneruje. Odstraňuje pocit chronické únavy a tlumí bolesti hlavy. Zvyšuje jasnovidnost.

banner-colored-stones-600x315.png

Přemostění důležitých čaker

Pokud ametrín přiložíte na druhou čakru – podbřišek, utišuje strach a nervozitu. Přiložen na čelo – na 6. čakru – zvyšuje jasnovidnost av případě problémů utišure bolest hlavy. Doporučuje se přiložit dva ametríny najednou na obě čakry – druhou i šestou. Propojí se tak tok energie mezi duchovním a fyzickým tělem a celková energetika člověka se zesílí a vyrovná.

Toto spojení dvou rozdílných vibrací v jednom kameni pozitivně ovlivňuje všechny psychosomatické poruchy a choroby, zejména poruchy vzniklé duchovním přepětím. Pokud položíme po jednom kameni na čakru temene a pupku, podpoříme mezi nimi průtok energie. Konkrétně ametrín uvádí do rovnováhy látkovou výměnu, pomáhá v léčení zažívacího ústrojí, jater a ledvin a zejména u dětí je podpůrným faktorem při legastenii.

Ametrínová voda čistí a regeneruje tkáň a buňky. Její pravidelné ranní užívání, vždy několik doušků na lačný žaludek, se po čase projeví jako zázračný lék, který nás pozitivně naladí na celý den.

VIDEO: Největší ametrín na světě – 322 karátů

VIDEO: O ametrínu

Zdroj obrázku: wikimedia.org