Domů Drahé kameny Heliotrop

Heliotrop

2585
0
Sdílejte
Rate this post

heliotropHeliotrop patří mezi nejzvláštnější drahé kameny. Když ponoříte Heliotrop do vody, přitahuje sluneční paprsky a odráží slunce ve vodě jako žhavou kouli. O vzniku Heliotropu koluje legenda, která říká, že kapky krve ukřižovaného Krista padaly na zelený jaspis ležící pod křížem.

Kde můžeme Heliotrop najít?

Klasická naleziště Heliotropu jsou v Brazílii, Indii, USA, Dokonce i v ČR. V Americe v 17. stol. původní obyvatelé Nového Španělska věřili, že drahý kámen Heliotrop se stejnojmennou rostlinou zmírňují krvácení ze všech míst na těle, včetně hemeroidů. V Indii z Heliotropu vyrábí minerální prášek, který slouží jako afrodiziakum.

O heliotropu se říká, že pomáhá zastavovat krvácení, zároveň čistí krev a tím i celý organismus od škodlivých látek a působí jako afrodiziakum. V duševní sféře pomáhá chránit proti klamům, a některým obzvláště citlivým lidem může omámit oči i mysl člověka tak, že jej činí neviditelným a navozuje tím pocit bezpečí.

banner-colored-stones-600x315.png

Vlastnosti Heliotropu

Heliotrop je projektivní kámen, přiřazen planetě Mars a elementu ohně.
Helitrop má mystické a magické vlastnosti, dodává odvahu, zklidňuje obavy, likviduje vztek, podráždění, agresivitu a netrpělivost, zahání zlo a všechny nedobré síly a drží je v dostatečném odstupu. Heliotrop ochraňuje, uzemňuje, zvyšuje intuici a kreativitu, je zdrojem nových sil, dodává odvahu, učí nás čelit nebezpečným situacím, dává rozhodnost k okamžitému činu. Heliotrop přitahuje peníze a bohatství. Zajišťuje vítězství u soudu a v právních záležitostech.

Léčebné využití Heliotropu

Zvyšuje imunitu proti akutním infekcím, čistí krev, játra, slezinu, střeva, ledviny a močový měchýř, prokrvuje orgány, reguluje krevní oběh, pomáhá při leukemii odstraňováním toxických látek z krve, podporuje lymfatický systém a metabolismus, neutralizuje překyselenost organismu, pomáhá zabraňovat potratům, ulehčuje porod.

Užití: zastavení krvácení, vítězství, odvaha, bohatství, síla, obchod, léčení, ochrana

Náušnice a dallší šperky z heliotropu

Zdroj obrázku: SXC.hu