Domů Drahé kameny Chalcedon

Chalcedon

1867
1
Sdílejte
Rate this post

Výbrus chalcedonu z Nové Paky ze sbírek Národního muzea
Výbrus chalcedonu z Nové Paky ze sbírek Národního muzea
Chalcedon je kámen dodávající sílu mezilidským vztahům, prodává pocit bratrství a dobré vůle, zvyšuje vnitřní stabilitu skupin. Modrý chalcedon je považován za kámen řečníků. Chalcedon patří mezi drahé kameny s nižší tvrdostí, proto se používal k vyřezávání broží a portrétů. Zejména ve viktoriánské době zažívaly tyto brože a medailonky velký boom. Zároveň je chalcedon je velice citlivý poškrábání a ostré údery, proto je třeba při jeho nošení dbát opatrnosti, nebo zakoupit šperk z chalcedonu s obrubou z drahého kovu např. stříbra.

Modrý chalcedon podporuje tvořivost

Modrý chalcedon je krystal podporující tvůrčí schopnosti. Otevírá mysl, aby dokázala přijímat nové podněty a pomáhá svému nositeli vyrovnávat se s novými situacemi. Chalcedon v sobě ztělesňuje duševní přizpůsobivost a výmluvnost. Podněcuje schopnost učit se novým jazykům a zlepšuje paměť. Modrý chalcedon vylepšuje náladu a umožňuje dívat do budoucnosti s optimismem. Umožňuje lepší vnímání sebe sama. Tento kámen se tradičně používal při magických obřadech spojených s ovlivňováním počasí a při léčení chorob spojovaných se změnami počasí. Chalcedon uklidňuje mysl, je balzám na nervy.

Snižuje přecitlivělost, nervozitu a pomáhá překonávat příliš velké napětí zapříčiněné stresem.

banner-colored-stones-600x315.png

Říká se, že v jednoduchosti je krása a toto rčení vystihuje o zářivé tóny chalcedonu. Jedná se o květinové tóny něžné fialové barvy. Špičkové kameny jsou průsvitné bez výrazného páskování, ovšem u těchto špičkových kusů je třeba počítat i s vyšší cenou.

Léčebné využití chalcedonu

Na tělesné úrovni napomáhá modrý chalcedon při regeneraci sliznic a odstraňování nerovnováhy způsobené citlivostí na počasí nebo tlak vzduchu, která se může projevit třeba také jako zelený oční zákal. Modrý chalcedon působí příznivě na imunitní systém. Podporuje koloběh tekutin v lymfatickém systému a odstraňuje otoky. Působí protizánětlivě, snižuje teplotu a krevní tlak. Příznivě působí také na žaludek a pročišťuje respirační systém od důsledků kouření. Používá se při problémech s hlasivkami, při chrapotu a poruchách štítné žlázy, tehdy se doporučuje nosit jako náhrdelník.

Čištění chalcedonu

Jednou za měsíc 15 minut pod tekoucí vodou.

Naleziště chalcedonu

Klasická naleziště jsou v jižní Americe, Indii, USA a na Madagaskaru.

Koukněte na krásné přívěšky s chalcedonem

VIDEO: Prsten s chalcedonem

VIDEO: Jak vypadá právě vytěžený chalcedon?

Zdroj obrázku: cs.wikipedia.org

Sdílejte
Předchozí článekPrehnit
Další článekŠperky ze živice

1 komentář

Comments are closed.