Domů Investice do kovů a šperků Investice do šperků? Jak na to? Vyplatí se?

Investice do šperků? Jak na to? Vyplatí se?

2875
1
Sdílejte
Rate this post

jak se vyrábí zlaté prsteny?Sbírání šperků může být velice zábavný a obohacující koníček, ale dá se na něm vydělat mnohem více, než si možná myslíte. Co takhle zkusit do šperků investovat? Nejen investiční drahé kovy jako je investiční zlato, stříbro platina nebo diamanty mohou být vhodné pro ziskové investování vašich finančních prostředků. Investování do šperků je dobrá cesta jak zhodnotit volné finanční prostředky. Vzhledem k tomu že ceny těchto drahých kovů a drahých kamenů jsou díky finanční krizi trvale na vzestupu, bude růst i hodnota vaší investice. Investice do šperků jsou hodně podobné investicím do nemovitostí, ale díky možnosti investovat v menším měřítku jsou investice do šperků dostupné pro mnohem širší okruh lidí. Investování do šperků se sebou přináší mnohem menší riziko.

Čím byste se při investicích do šperků měli řídit?

Nakupujte vždy u poctivého obchodníka

Mezi hlavní zásady patří nakupovat vždy u poctivého klenotníka, který vám může poskytnout záruku pravosti a autenticity klenotů. Také by měl nabízet šperky za cenu která není nejdražší na trhu. Cena šperků závisí na složitosti práce na výrobě šperku, ryzosti použitých kovů a aktuální hodnotě použitých materiálů.

banner-colored-stones-600x315.png

Kupujte v pravý čas

Řiďte se vždy základním pravidlem investování. Měli byste kupovat, když na ceny trhu šperků klesají a prodávat, když cena na trhu klenotů stoupá. Dá se to shrnout do jedné věty: Nakupuj levně – prodávej draho. Sledujte cenu drahých kovů na komoditních burzách a když trhy zlaté a stříbrné trhy klesnou, nakupujte nové kousky do svého investičního portfolia. Pokud je to možné nakupujte šperky a klenoty s nejvyšším možným stupňem ryzosti kovu. Jak ceny na trhu klesají, šperky z drahých kovů s vysokým stupněm ryzosti mají tendenci si zachovávat svou hodnotu lépe a déle než šperky z méně kvalitních materiálů. Když trh roste, nejčistší drahé kovy získávají nejvíc na hodnotě. Totéž platí i kvalitu diamantů a jiných drahých drahokamů. Čím lepší kvalita, tím vyšší cena.

Hledejte unikátní šperky

Šperky, které mají tendenci být velmi dobrou investicí bývají výjimečné a unikátní kousky, nebo starožitnosti, které vynikají jemným řemeslným zpracováním popřípadě klenoty z limitovaných edic vytvořených známými designéry šperků, jako je Cartier nebo Harry Winston, které v průběhu času významně zhodnocují. Proto byste se měli naučit rozeznávat kvalitní kusy šperků, které mohou být dobrou investicí.

Šperky nezapomeňte pojistit

Svou sbírku šperků byste si neměli zapomenout pojistit což pomůže ochránit vaše investice před odcizením nebo poškozením. V případě například bytové krádeže by mohly bát následky nepojištěné sbírky šperků dost tragické. Je vždy dobré vědět hodně o předmětu vaší investice, takže si určitě udělejte čas a prostudujte si něco více o špercích, do kterých chcete investovat své peníze. A pamatujte, vysoce kvalitní šperky se jednou možná stanou neocenitelným rodinným dědictvím, které bude přecházet z matky na dceru nebo z otce na syna po mnoho generací.

VIDEO: Rusové si oblíbili investici do diamantů

Zdroj obrázku: SXC.hu

1 komentář

Comments are closed.