Domů Minerály Kameny podle energie Jin a Jang

Kameny podle energie Jin a Jang

2740
1
Sdílejte
Rate this post

jing-jangVzpomínáte si z hodin chemie nebo přírodních věd na Mohsovy stupnice tvrdosti minerálů? Možná jste netušili, že vypovídá i o energii a působení toho kterého drahého kamene. Je to jeden ze základních znaků určujících, zda je ve vašem oblíbeném kameni koncentrovaná ženská jingová, nebo mužská jangová energie.

Energie Jing a Jang v kamenech

Jing představuje ženskou energii. Umožňuje „vybití“ ve spojení se zemí. Energie Jang představuje naopak mužský protipól, nebo mužskou energii. Jang umožňuje „nabití“ ve spojení s nebem. Jingovou a jangovou sílu lze identifikovat podle několika znaků:

  Jang | Jing
mužská | ženská
světlá | tmavá
teplá | chladná
červená | modrá
tvrdá | měkká
uspořádána | neuspořádaná

Čínské dělení „mužského a ženského“ se od toho, které známe, místy liší. Za mužské aspekty jsou považovány aktivita, průbojnost, oheň, naproti tomu ženské aspekty vystihuje klid, pasivita a voda. Podle toho lze na jinové a jangové rozdělit i vzácné kameny. Nic na světě však není čistá jing, tak jako nic není čistý jang. Každá energie má svůj původ ve svém protipólu (proto je i na bílé části symbolu Jin a Jang černý bod a na černé části bílý bod). Je to koloběh, stupnice, či jakkoliv jinak to nazveme. Do ní lze zařadit i vzácné kameny. Od nejtvrdších (výrazně jangových), přes středně tvrdé (vyvážené) až po nejměkčí (výrazně jinové):

Jang – diamant, rubín, safír, smaragd, topaz, granát,

banner-colored-stones-600x315.png

Mezi – citrín, záhněda, růženín, křišťál, ametyst,

Jin – achát, jaspis, avanturín, amazonit, jadeit, lapis lazuli, malachit, tyrkys, hematit

Diamant je nejtvrdší nerost, jeho tvrdost dosahuje na Mohsově stupnici tvrdosti minerálů stupeň 10 a je v něm koncentrované nejvyšší množství jangové energie. Tvrdé minerály volíme, pokud chci posílit aspekty přiřazeno mužské jangové energii, např. sílu, ambicióznost, průbojnost nebo chceme zvýšit energii.

Kámen, jehož stupeň tvrdosti je 7, představuje rovnováhu obou energií – jingové i jangové. Na 7. stupni tvrdosti se pohybují křemeny – citrín, ametysty, růženín, křišťály, záhnědy. Tyto kameny obsahují přibližně stejný podíl jin a jang, proto umocňují pocit rovnováhy a harmonie.

Čím je kámen měkčí, tím více jingové energie se v něm nachází. Jinovou energii má např.. kamenná sůl se stupněm tvrdosti 2, ale i hematit s tvrdostí 6,5. Kameny s vyšší koncentrací ženské jinové energie si vybíráme tehdy, pokud se chceme uvolnit, dosáhnout klid, mír a zbavit se starostí.

Zkuste knihu o léčivých kamenech

Léčivé kameny (Sigrid E. Günterová) lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj obrázku: SXC.hu

1 komentář

Comments are closed.