Domů Rady 6 tipů kam nenosit šperky a čemu se vyvarovat

6 tipů kam nenosit šperky a čemu se vyvarovat

1675
0
Sdílejte
Rate this post

broz-keltskaJe několik zásad jak nakládat se šperky. Kam si je nebrat? Co se šperky nedělat? Podívejte se na několik zásad a rad co se šperky nedělat.

banner-colored-stones-600x315.png

Co se šperky nedělat a kam šperky nenosit

  1. Šperky nenoste při činnostech, kde je lze snadno poškodit. Například při práci v prašném, chemicky agresivním nebo vlhkém prostředí, při sportu, kde může dojít k protržení řetízků, nebo zranění od náušnic, přívěsků apod.
  2. Šperky z chirurgické oceli jsou z velmi tvrdého a odolného materiálu. Plochy šperku s vysokým leskem mohou poškrábat. Hlavní výhodou chirurgické oceli je, že je považována za materiál nevyvolávající alergie.
  3. Šperky s kameny a perlami nevkládejte do horké vody. U některých kamenů je zapotřebí zvláště velká opatrnost!
  4. Stříbrné šperky velmi rychle reagují na vlivy vnějšího prostředí změnou barvy, nebo ztrátou lesku. Už malá přítomnost nevhodných chemických látek způsobuje jejich černění. Zvláště citlivé jsou na přítomnost síry. Z organických látek je to například lidský pot. Ten má u každého jiné složení. Proto někomu šperky černají a někomu ne.
  5. I když to není tak časté, barvu může změnit i šperk zlatý. Nejčastěji k tomu dochází u destských náušnic, které změní barvu na místě dotyku s lidským tělem.
  6. Šperky s kameny jsou zvláště citlivé na zacházení. Některé kameny jsou do šperku jen lepené a při neopatrném používání mohou vypadnout.

Nakupujte jen kvalitní šperky

Zdroj obrázku: SXC.hu