Domů Šperky Nadčasové šperky, které získají i vaše srdce!

Nadčasové šperky, které získají i vaše srdce!

1518
0
Sdílejte
Rate this post

nenapadne-nausniceI svět šperků má svá pravidla a cyklus, podle kterého se obměňuje design, který je právě „in“, a přicházejí nové trendy. Tento koloběh však zdaleka není tak rychlý, jako v jiných kreativních odvětvích, například v módě. A konec konců, šperkem se obvykle obdarovává při speciální příležitosti, a šperk samotný symbolizuje něco, co by mělo vydržet velmi dlouhou dobu, ne-li celý život. Proto není překvapením, že navzdory stále novým a novým kolekcím, s nimiž pravidelně přicházejí na trh renomované klenotnické domy i malé dílny, podstatnou část jejich prodejů tvoří kousky s nadčasovým, nesmrtelným designem, který častokrát přetrval staletí a neztratil nic ze své krásy ani originality.

Co si tedy představit pod slovním spojením „nadčasový šperk“?

Jeho hlavním předpokladem a také základním stavebním kamenem je jednoduchý design, bez jakýchkoliv zbytečných příkras. Ten celkem snadno odhalíte, a to tak, že na první pohled na klenotu nebude nic působit rušivě a dojmem, že je to tam navíc.

Extravagance a okázalost zde nemá žádné místo, a to ani ve tvaru ani barvě šperku. Ideál jednoduchého designu má působit jemně a snadno, a tedy musí slušet nejen každému typu ženy, ale i ladit s jakýmkoliv outfitem. Zde jsou čtyři typy šperků, jejichž nošením nemůže nic pokazit ani ta největší neznalkyně v oboru. Jejich výsledek je vždy stejný: rafinovaná minimalistická elegance, v níž se najde doslova každá dáma.

Bílé perly

Perly byly od nepaměti klasickým symbolem elegance, bohatství a společenského statusu. Důkazy o jejich používání jako šperku už velmi dávno můžeme najít na uměleckých dílech, jako je například Vermeerova Dívka s perlou. Perly milovala i Coco Chanel, bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová nebo princezna Diana. Výstřednost či modernost jsou v případě jejich nejčistší podoby – bílé barvy – zcela mimo slogan. Klasický perlový náhrdelník tvoří absolutní základ sbírky každé milovnice krásných klenotů.

banner-colored-stones-600x315.png

Perlové náušnice

Stejně efektní, i když rozhodně méně nápadné, jsou perlové náušnice, sestávající se obvykle jen z jedné jediné perly. Tyto perlové šperky s dlouholetou tradicí se hodí na každou příležitost a je téměř nemožné pokazit si jimi outfit. Dodávají nositelce elegantní, ženský a něžný, ale zároveň i vznešený dojem. Naopak perlou ozdobené prsteny se už na běžné nošení příliš nehodí a je nutné je promyšleně kombinovat.

Diamantový prsten

Snad neexistuje pravdivější ztělesnění luxusu a hypnotické touhy, jako je pravý diamant. Nejdražší a nejvzácnější (je otázka, zda je i nejkrásnější, přece jen to závisí na individuálním vkusu) drahokam vám dodá nefalšovaný luxusní vzhled zejména tehdy, když ho sladíte s barvou vašich očí.

Kromě samotného diamantu jsou k dispozici různé odrůdy, lišící se zejména barvou – rubíny, safíry či smaragdy. Navržení takového designu, který nechá vyniknout barvu i tvar drahého kamene a zároveň na ruce nositelky nebude působit jako pěst na oko, je skutečná alchymie, kterou zvládá jen několik nejvychytanějších klenotnických studií na světě. A je to samozřejmě i jeden z důvodů jejich velmi vysoké ceny. Nicméně pocit, že jste majitelkou takového šperku, ten je k nezaplacení …

Nenápadné náušnice

Zapomeňte na obrovské kružnice, které můžete potkat, jak zdobí uši většiny teenagerek az dálky připomínají spíše puklice od malého auta, jako prostředek určený na zkrášlení těla. Pravé dámy, co se týká náušnic, vsází na nenápadnost. Vědí totiž, že méně je někdy více. A to platí i v tomto případě.

Ať už jde o visící štrasové náušnice, nebo jemné ozdůbky, které lze sotva postřehnout, vždy existuje nepsaná hranice, kterou žena nesmí překročit, pokud nechce působit dojmem kýčovité atrapy. Sofistikovaná nenápadnost, kterou okolí odhalí až při bližším kontaktu, se dnes nosí. A cení se mnohem více, jakoby z vás už zdaleka mělo křičet, že nemáte vkus. Přece jen, šperky, a zvláště ozdoby uší, nemají poutat pozornost za každou cenu. Naopak, jsou jako váš nejlepší přítel, malý poklad, který máte stále při sobě.

Vybírejte si náušnice i všechny šperky nadčasově

Zdroj obrázku: SXC.hu